Otázka, jaké ponožky nosit do hokejových bruslí, se možná nezdá tak důležitá, ale věřte, že výběr správných ponožek do bruslí může ovlivnit váš herní projev. Pokud se nebudete cítit pohodlně v brusli, nebo se vám dokonce udělá otlak, jistě nepodáte ten pravý výkon. Někteří hokejisté nosí do bruslí stejné ponožky, které použijí i pro běžné chození, jiní si kupují speciální ponožky, které jsou super tenké, nebo extra silné, no a pak jsou tu hráči, kteří hrají bez ponožek. Které ponožky do bruslí zvolit?

Ponožky do bruslí – proč je používat

Někteří hokejisté tvrdí, že bruslení bez ponožek dodává těsnější pocit a lepší ovladatelnost brusle. Existuje však několik potencionálních nevýhod:

 • Pot z nohy zvyšuje vlhkost uvnitř brusle
 • Prodlužuje se doba úplného vyschnutí brusle
 • Brusle i nohy více zapáchají
 • Bruslení bez ponožek vede ke kožním problémům, puchýřům a otlakům

Pokud bruslíte naboso, měly by být vaše brusle tepelně vytvarovány bez ponožky, aby se zajistilo, že budou sedět přesně.

Jak vysoké by měly být ponožky do bruslí?

Jak vysoké by měly ponožky být? To záleží na preferencích hráče. Kromě kotníčkových jsou všechny volby správné.

 • Vysoké ponožky sahající ke kolenům
 • Střední ponožky sahající až k lýtku
 • Krátké ponožky sahající nad konec brusle

Jak tlusté by měly být ponožky do bruslí?

Jedna z největších debat na toto téma je, zda nosit velmi tlusté nebo velmi tenké ponožky. Tenké ponožky dodávají více citlivosti, takže máte neustále pocit kontaktu z bruslí, silnější ponožky zas dodávají více komfortu. Zde je vhodné vyzkoušet obě možnosti a zjistit, co nohám bude více sedět. Ať už se rozhodnete pro vlněné turistické ponožky, nebo kompresní podkolenky jistě uděláte líp, než hrát naboso. Ponožky ovlivňují postavení nohou v brusli. Pokud jste při tvarování brusle použili tlustou ponožku a nyní vezmete tlustou, nemusí vám noha v brusli přesně sedět. Je důležité nosit stejný typ ponožek po celou dobu.

 

Výběr ponožek do bruslí je velmi důležitou disciplínou. Vyzkoušejte několik možností a noste jen ty, které budou dělat vašim nohám radost. Pokud se přeci jen rozhodnete bruslit naboso, starejte se o desinfekci bruslí a pečujte o své nohy. Myslete na to, že i když jsou ponožky do bruslí pouhým doplňkem výstroje, ovlivňují váš bruslařský projev. Hledáte vhodné hokejové ponožky? Zkuste to zde.

Související produkty

4 Komentáře(ů)

 1. zvidavy_janek

  Nedávno jsem někde četl, že se má hrát s o půl čísla menšími bruslemi. To už je pak naboso ne? Tam se těžko vleze ponožka

 2. hokejman.cz

  Někteří trenéři to skutečně doporučují, oproti nim stojí lékaři, kteří ukazují na deformace chodidla. Dle mého názoru se toto vyřeší úpravou špičky jako je u Bauer Mach, což by mělo pomoci k ovladatelnosti brusle a neničit nohu.

 3. lubosek

  jsem asi stara skola, ale pamatuji ze se rikalo ze Wayne hraje naboso a o cislo mensi, tak sem tak vzdycky hral taky

 4. hokejman.cz

  Také tu knížku někde mám 🙂 a jako děcko jsem i zkoušel hrát naboso, ale na otevřených stadiónech to bylo peklo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.