helma pro dítě

Jak zajistit, aby helma vašeho dítěte byla bezpečná

Nejlepším způsobem, jak si užít hru vašeho dítěte, je s vědomím, že je díky jeho výstroji během hry v bezpečí. Hokej je tvrdá hra plná nárazů a pádů, a tak je nutné řešit bezpečnost. I když nejmladší hokejisté nebudou v začátcích hrát kontaktní hokej, může dojít k pádům, které mohou být nebezpečné. Nejen v začátcích, ale i během celé hokejové

Jak zajistit, aby helma vašeho dítěte byla bezpečná

Nejlepším způsobem, jak si užít hru vašeho dítěte, je s vědomím, že je díky jeho výstroji během hry v bezpečí. Hokej je tvrdá hra plná nárazů a pádů, a tak je nutné řešit bezpečnost. I když nejmladší hokejisté nebudou v začátcích hrát kontaktní hokej, může dojít k pádům, které mohou být nebezpečné. Nejen v začátcích, ale i během celé hokejové kariéry bude nejdůležitějším kusem pro bezpečnost hokejová helma. Pokud hokejová helma nesedí správně, znamená to, že nechrání to nejcennější, co vaše dítě má: jeho hlavu. Je třeba si uvědomit, že některé helmy mohou být doslova životu nebezpečné.

Ujistěte se, že helma správně sedla

Na Hokejman.cz bereme bezpečnost hlavy velmi vážně a v rámci našich článků se snažíme edukovat všechny čtenáře, aby si vždy vybrali tu pravou helmu. Je důležité pochopit, že do hokejové helmy nemůžete dorůst. Helma musí sedět v momentě, kdy vyjedete na led, jinak ohrožujete své/zdraví dítěte.

Důležité podmínky pro helmu

  • V helmě nesmí docházet k velkému pohybu
  • Helma musí splňovat bezpečnostní certifikace
  • Helma musí obsahovat všechny předepsané pásky
  • Konstrukce helmy nesmí být poškozená

Každá konstrukce helmy je jiná, liší se tvarem, či velikostí. Co je pro jedno dítě dobré, nemusí vyhovovat druhému, a proto je třeba zvážit několik faktorů, abyste vybrali správně. 

Jak nastavit hokejovou helmu

  1. Roztáhněte helmu na maximum
  2. Dotáhněte ji na hlavě (pomocí šrobů, systému dané značky)
  3. Zkontrolujte hloubku helmy – čelo by mělo být kryté více než z poloviny
  4. Mřížka – pokud nasazujete mřížku, musí mřížka v čele držet rovinu ve středu čelních šroubků, podbradek sedět na středu brady a boky mřížky musí dosahovat na úroveň spánků. U hokejové mřížky následně doporučujeme přidat zarážky na boky helmy, které zamezují její vnitřní protlačení

Bezpečné hokejové helmy

Prevence otřesu mozku

Víte, že můžete v rámci prevence udělat daleko víc? Co třeba zvýšit ochranu proti otřesu mozku. Jak na to? Naučte děti používat chrániče na zuby. Dětské chrániče na zuby jsou jednoduchou a levnou záležitostí, která dokáže ochránit mozek dítěte při nárazu. Více o tomto tématu si můžete přečíst v článku: Chrániče zubů, co vše vám opravdu chrání.

Čištění hokejové helmy

Ochrana hlavy dítěte nemusí končit u pořízení nové helmy. Jak jistě víte, hokejová výstroj často zapáchá. Za vznikem zápachu stojí plísně a bakterie, které mají ve výstroji díky velké vlhkosti ideální prostředí pro svoje množení. Abyste zabránili tvorbě bakterií, je vhodné o helmu pečovat. Pravidelné čištění vnitřní části helmy by mělo být pro hokejisty automatické. Postačí trocha desinfekčního prostředku a kus hadru, kterým helmu vytřete. Speciální desinfekční prostředky na hokejovou výstroj je možné zakoupit u většiny hokejových prodejců. Na našem webu pravidelně aktualizujeme námi doporučené přípravky, které sami používáme. 

Chraňte hlavu svého dítěte, prevence ochrany zdraví hráče by měla být vždy na prvním místě.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *