jak vytvarovat lapačku

Tvarování brankářské lapačky

Každý brankář se všemožně snaží upravit svou brankářskou výstroj tak, aby mu maximálně seděla a dopomohla mu k nejlepším výkonům. Dnes se budeme věnovat tvarování brankářské lapačky a jejím způsobům. Časově nejdelším, ale zároveň nejšetrnějším způsobem tvarování lapačky je pomocí tepla a vlhkosti během tréninku. Tento proces může trvat i týdny, ale výsledek je dokonalý.

Tvarování brankářské lapačky

jak vytvarovat lapačku

Každý brankář se všemožně snaží upravit svou brankářskou výstroj tak, aby mu maximálně seděla a dopomohla mu k nejlepším výkonům. Dnes se budeme věnovat tvarování brankářské lapačky a jejím způsobům. Časově nejdelším, ale zároveň nejšetrnějším způsobem tvarování lapačky je pomocí tepla a vlhkosti během tréninku. Tento proces může trvat i týdny, ale výsledek je dokonalý. Jaké jsou další možnosti?

Tepelné tvarování lapačky

U dobrých prodejců brankářské výstroje najdete speciální pec na hokejové brusle, ve které lze lapačku rozehřát. Poté, co se lapačka dostatečně zahřeje (cca 8 min) změkne kůže a pěny v dlani lapačky. Vložte ruku do lapačky a opakovaně otevírejte a zavírejte rukavici. Po vychladnutí bude lapačka pohyblivější a tvar bude odpovídat vaší ruce.

Tvarování lapačky doma

Pokud si chcete vytvarovat lapačku doma (doporučujeme pouze zkušeným uživatelům) můžete vyzkoušet následující. Lapačky rozehřívejte pouze v horkovzdušných troubách, kde cirkuluje vzduch. Lapačku zahřejte na teplotu 145 až 160 stupňů po dobu cca. 8 minut. Vnitřek rukavice můžete jemně pokropit vodou, což pomůže změkčit vnitřek. Pozor rukavice bude po vyndání z trouby horká! V případě potřeby nechejte rukavici před nasazením na ruku mírně vychladnout. Jakmile je možné rukavice nosit na ruce, utáhněte poutko na zápěstí a opakovaně otevírejte a zavírejte rukavici.

Vyberte si tu pravou lapačku

Bezpečné tvarování lapačky

Toto je nejbezpečnější metoda tvarování lapačky, která je k dispozici bez speciální pece na brusle a funguje téměř stejně. Stačí využít fén na vlasy. Aplikujte teplo na vnitřní oblast a její lícní část. Fén by měl být na střední teplotu a neměl by směřovat pouze na jedno místo, ale být v pohybu. Dávejte pozor, abyste neaplikovali přímé teplo na jednu oblast delší dobu. Jakmile je lapačka teplá zevnitř i zvenku, vložte ruku dovnitř a opakovaně prohýbejte.

Existují i další možnosti jako je „rozcvičení“ lapačky, či její namáčení horkou vodou a tak záleží vždy jen na vás, pro co se rozhodnete. Pokud zvolíte metodu v troubě, buďte velmi opatrní. Přílišné rozehřátí může lapačku poškodit.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *