Chrániče ramen  patří k nejdůležitějším chráničům u hráčů ledního hokeje. Kromě chránění ramen a bicepsů mají důležitou funkci při chránění oblasti zad ( páteře) a břicha. Čeho si všímat při výběru chráničů a pro jakou vestu se rozhodnout?

Chrániče ramen  patří k nejdůležitějším chráničům u hráčů ledního hokeje. Kromě chránění ramen a bicepsů mají důležitou funkci při chránění oblasti zad ( páteře) a břicha.

 

Čeho si všímat při výběru chráničů a pro jakou vestu se rozhodnout?

Jak už jsem předesílal v předchozích článcích, důležitý je pocit z dané vesty a její ochrana. Vyjímečně jsem zařadil na první místo pocit. Samozřejmě je nejdůležitější ochrana kterou vesta nabízí, ale subjektivní pocit hraje u vesty důležitou roli. Chrániče ramen musí hráči maximálně přilnout k tělu. Musí ho dokonale obepínat a zároveň chránit. Pokud si pořídíte chrániče ramen větší, s největší pravděpodobností vám budou zavazet v pohybu, při střetu nebo střelbě se budou posouvat mimo oblast kterou mají chránit.

Časem pak stejně půjdete a budete si nuceni koupit chrániče ramen s přesnou velikostí. V našich tabulkách naleznete pomůcku která vám s určením velikosti zaručeně poradí.

 

Tak jako u chrániče loktů, i chrániče ramen mají po stranách flexibilní gumové pásky na suchý zip pro uchycení dle vašich potřeb.

 

Rozdíli mezi značkami:

 

Rozdíli mezi značkami mohou být v odlišném složení chráničů, kvalitě výztuh a výstelek. V neposlední řadě i v ceně. V celku není mezi chrániči velký rozdíl. U každé značky najdete vyšší řady ale i nižší.

 

Rozdělení chráničů ramen

 

Chrániče ramen pro amatéry – poskytují spolehlivou základní ochranu a jsou zaměřeny především na volnost a neomezenost pohybu.

Chrániče ramen pro poloprofesionály – propracovaná ochrana všech důležitých partií bez zásadního omezování pohybu

Chrániče ramen pro profesionály – špičková ochrana a provedení, funkční vnitřní materiály a dokonalé anatomické tvarování

 

Výběr dle postu

 

Při výběru chráničů ramen je důležité, jaký post hrajete. Chrániče ramen vybírané spíše útočníky jsou kratší, většinou s méně chrániči, aby nebránily v rychlé změně směru. Chrániče ramen vybírané spíše obránci jsou více chráněné, zejména v bokách. Pokud si nejste jistí  jaké chrániče ramen jsou pro vás nejvhodnější, využijte naše prodejce, kteří vám ochotně poradí. Pro přehled můžete využít také naše tabulky.

 

Autor: Tobi