seniorská hokejová taška

Jak vybrat tašku pro dítě, nebo dospělého

U běžné hokejové výstroje je výběr vhodné velikosti jasně dán velikostí hráče, nebo dítěte. U hokejové tašky je tomu jinak. Hokejová taška je část vybavení na hokej, která s vámi vydrží několik let. Proto je výběr hokejové tašky důležitý moment pro každého hokejistu bez rozdílu věku. Najdou se i takoví hráči, kteří mají stále svoji oblíbenou tašku

Jak vybrat tašku pro dítě, nebo dospělého

seniorská hokejová taška

U běžné hokejové výstroje je výběr vhodné velikosti jasně dán velikostí hráče, nebo dítěte. U hokejové tašky je tomu jinak. Hokejová taška je část vybavení na hokej, která s vámi vydrží několik let. Proto je výběr hokejové tašky důležitý moment pro každého hokejistu bez rozdílu věku. Najdou se i takoví hráči, kteří mají stále svoji oblíbenou tašku z dětství. Roztrhanou, s nefunkčním zipem a vůní hokejové kabiny…

O výběru hokejové tašky jsem už psal několik článků jako například : jak vybrat hokejovou tašku nebo  velikost hokejové tašky. V dalším článku se tedy budu věnovat tématu výběru tašky pro dítě a pro dospělého.

Vyberte si z nabídek tašek

JAK VYBRAT DĚTSKOU HOKEJOVOU TAŠKU

Při výběru dětské tašky je dobré přihlédnout k několika možnostem. U nejmenších hokejistů bývá zvykem, že jim hokejovou tašku nosí na tréninky i zápasy rodiče. Zejména maminky ocení, když nebudou muset nosit hokejovou tašku dítěte na svých zádech. I juniorská hokejová taška se může pěkně pronést a s plným obsahem váží i 7 Kg. Pro tyto případy doporučujeme juniorské tašky na kolečkách. Většina tašek na kolečkách má zabudovanou teleskopickou tyč, takže převoz věcí není problém.

Druhou možností jsou tak zvané Backpack tašky. To jsou tašky, které nabízí kombinaci tašky na kolečkách a batohu. Je tedy možné vést tašku za sebou, nebo ji díky popruhům nést na zádech. Tato taška je také vhodná, pokud máte auto s malým kufrem, protože je velmi dobře skladná. Některé druhy tašek Backpack jsou označovány jako „skříně“, protože v nich lze najít poličky, ze kterých se snadněji vyndává hokejová výstroj.

Třetí možností jsou pak klasické  juniorské tašky bez koleček, jejichž výhodou je nízká cena a dobrá skladovatelnost. Díky měkkému dnu ji snadno vmáčknete i do menšího kufru auta.

Často je tedy spíše na rodičích, aby rozhodli, která taška bude nejvhodnější pro transport hokejové výstroje.

JAK VYBRAT SENIORSKOU HOKEJOVOU TAŠKU

Seniorská hokejová taška a její výběr je již samotná kapitola ve vzdělání hokejisty. Seniorská hokejová výstroj je podstatně větší a těžší, takže i požadavky na tašky se od juniorských liší. Pro správný výběr seniorské tašky je dobré přihlédnout k velikosti hráče, jeho stylu skládání výstroje do tašky, ale i plánovanému transportu výstroje. Pro seniorské hráče jsou prakticky stejné tři varianty tašek a tedy i stejné důvody pro rozhodnutí.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *