Životnost hokejové helmy

Životnost hokejové helmy

Má hokejová helma datum expirace? Jistě že ano. Certifikace hokejové helmy mají datum spotřeby, stejně jako je tomu u plexi a mřížky. Toto vybavení je certifikováno Radou pro certifikaci hokejového vybavení – HECC, na základě výkonnostních norem stanovených Americkou společností pro testování a materiály (ASTM) a Kanadskou asociací pro standardy (CSA). Certifikace HECC je platná na

Životnost hokejové helmy

Životnost hokejové helmy

Má hokejová helma datum expirace? Jistě že ano. Certifikace hokejové helmy mají datum spotřeby, stejně jako je tomu u plexi a mřížky. Toto vybavení je certifikováno Radou pro certifikaci hokejového vybaveníHECC, na základě výkonnostních norem stanovených Americkou společností pro testování a materiály (ASTM) a Kanadskou asociací pro standardy (CSA). Certifikace HECC je platná na 6 ½ roku – tak dlouho akreditované testování ukázalo, že hokejové přilby poskytují hráčům očekávanou ochranu.

Proč je nutná certifikace helem

Testy ukázaly, že v průběhu času, pravidelným používáním a opakovanými nárazy helmy ztrácejí ochranné vlastnosti. Proto, když certifikace HECC vyprší, je čas uvažovat o nové hokejové helmě. Zvažte také výměnu plexi a mřížky, pokud na plastové skořepině uvidíte jakékoli viditelné praskliny (to znamená, že skořepina nerozptýlí sílu nárazu tak, jak je navržena).

Co nasadit na hokejovou helmu?

Co je HEEC?

O certifikátech se můžete více dočíst v článku: Co značí CE a HEEC certifikáty na hokejových helmách.  HECC je „nezávislá dobrovolnická organizace pro účely výběru standardů včetně testovacích metod a dalších požadavků na certifikaci hokejové výstroje“. Certifikační nálepka HECC se obvykle nachází na zadní straně přilby. HEEC štítek má vždy platnost 6 a půl roku.

Kdy je vyžadována certifikace hokejové helmy?

Podle informací z HECC je certifikace výstroje vyžadována pro všechny ligy v USA. U nás se svaz odvolává na mezinárodní pravidla – „Všechny hokejové přilby a chrániče očí musí vyhovovat schváleným mezinárodním normám.“ – zdroj hokej.cz, ty však nutnost certifikace nezahrnují.

Z čeho jsou hokejové helmy vyrobeny?

Hokejové helmy jsou vyrobeny z vysoce nárazuvzdorného plastu zvaného vinylnitrát (VN), který rozptyluje sílu z místa kontaktu. Vložka je vyrobena z vycpávky, která je obvykle nastavitelná, aby co nejlépe seděla. Jedná se buď o pěnu z vinylnitrilu nebo pěnu z expandovaného polypropylenu (EPP), která dále tlumí nebo rozptyluje sílu nárazů. Hokejové helmy mají často odnímatelné vložky z měkké pěny nebo gelové vycpávky pro pohodlné, ale bezpečné uchycení.

Související produkty

Žádná helma nemůže zabránit všem otřesům mozku, ale správně nasazená přilba ochrání uživatele a pomůže zmírnit následky nárazu. Některé helmy lze také označit jako vyloženě nebezpečné. Výrobci neustále vylepšují helmy a dělají hokej bezpečnější. Poznámka na závěr. Nákup použitých helem, mřížek a plexi se NEDOPORUČUJE, a to ani v případě, že ještě neuplynula doba expirace. Nikdy nevíte, kolik nárazů již má helma za sebou a jestli není byť jen mikroskopicky poškozena.

Mohlo by vás zajímat

Nenalezeno

2 komentáře: „Životnost hokejové helmy“

  1. praktikant avatar
    praktikant

    jinymi slovy, kupovat helmu z druhe ruky je nesmysl

  2. hokejman.cz avatar
    hokejman.cz

    Přesně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *