V roce 2017 představila CCM svou první brusli s označením CCM JetSpeed FT1CCM JetSpeed FT1. Letos na trh přichází nástupce CCM JetSpeed FT2. Nová technologie LITEFRAME 360 EVO, nový holder SpeedBlade XS a označení, které se sami výrobci nebáli použít.. ELITE. ukazuje, že přichází něco velmi zajímavého.

Brusle CCM JetSpeed FT2 přináší novou technologii „one piece booth„, tedy jednodílné vytvoření brusle. Bezešvá konstrukce je vyvinuta bez podešve, bez jakéhokoliv šití a bez lepidla. Tento systém konstrukce má více „sednout“ na hráčovu nohu, nebo jak říká výrobce : stane se přirozeným rozšířením jejich nohy. Výsledkem je minimalizace volného prostoru uvnitř boty, což dopomáhá k vyšší akceleraci při bruslení. Po dlouhé době přišlo i na změnu struktury jazyka. Nový jazyk v brusli, označený jako Metatomic je tvořen tak, aby usnadnil pohyb. Je tedy pružnější, plně obepíná nohu a zvyšuje pohodlí. Pružnost dopomáhá k dynamice při bruslení. Holder. Asi největší změna oproti původnímu modelu, kdy nové JetSpeed FT2 jsou osazeny SpeedBlade XS holdery, které umožňují okamžitou výměnu nožů. I když posuvný válec (BladeLock) v holderu působí na první pohled velmi zvláštně, zvyšuje pevnost držení nože na maximum.

Přidáním nového jazyka Metatomic a nových holderů SpeedBlade XS jsou nové brusle JetSpeed FT2 dlouho očekávanou změnou, která konečně vyplula na povrch. Uvidíme, jakou kvalitu brusle ukáží, až se dostanou na náš trh. V zámoří je možné brusle předobjednat od 29.3, u nás by se měly objevit koncem léta. Zatím si můžete prolistovat FT1, kterým pozvolna padá cena.

 


>>Prohlédnout brusle CCM JetSpeed<<


 

 

Brusle CCM JetSpeed FT parametry

Sezóna2019/2020
Výkonnostní třída hráče profesionální hokej
Konstrukce boty LITEFRAME 360 EVO
Provedení jazyku Metatomic
Držáky (holdery) SpeedBlade XS