hokejový holder

Co je holder?

Slovo holder, je velmi často používané v kombinaci s hokejovými bruslemi. HOLDER je plastový držák nože na bruslích, který je buď součástí brusle (u základních řad hokejových bruslí, nebo je k brusli přichycen pomocí ocelových nýtů. Každý výrobce hokejové výstroje nabízí odlišný typ holderu, který pasuje pouze na jejich značku bruslí. Holdery jsou vyráběny v

Co je holder?

Slovo holder, je velmi často používané v kombinaci s hokejovými bruslemi. HOLDER je plastový držák nože na bruslích, který je buď součástí brusle (u základních řad hokejových bruslí, nebo je k brusli přichycen pomocí ocelových nýtů. Každý výrobce hokejové výstroje nabízí odlišný typ holderu, který pasuje pouze na jejich značku bruslí. Holdery jsou vyráběny v několika velikostech, které odpovídají velikosti brusle.

Hledáte nové holdery?

Úkolem holderu je tedy propojit nůž (runner) a botu brusle. Propojení probíhá díky šroubu, který je montován skrz připravené otvory uvnitř holderu a brusle. U nových modelů bruslí se můžeme setkat se systémem rychlé výměny nože, kdy vyměníte nůž během několika sekund. Více si o tomto tématu můžete přečíst v našem článku LightSpeed Edge – revoluce ve výměně nožů.

výměna hokejového nože

Holdery jsou částí brusle, která dle mého názoru stále neřekla své poslední slovo a na další inovace se budeme moci těšit. Z dřívějška známe například speciální holdery T-blade, které se na trhu chvíli držely, avšak dnes jsou již jen na bruslích malého procenta hráčů. Já osobně jsem je dlouhé roky nosil a dodnes nemůžu zapomenout na nezaměnitelné křupání ledu při bruslení.

hokejový holder t-blade

Nedávno i Bauer přišel se svoji futuristickou úpavou holderu na modelu brusle Bauer ODN1.

hokejové brusle bauer ODN1

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře: „Co je holder?“

 1. Jan Mareš avatar
  Jan Mareš

  A ty t-blade se už teda nevyrábí, nebo co?

 2. Domi avatar
  Domi

  dobry clanek, budete psat i o tech novych odklapavacich holderech?

 3. simon avatar
  simon

  ty bauerky vypadaji dobre, jsem zvedavej kdy to pujde do obehu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *