CCM JETSPEED FT1 nebo CCM SUPER TACKS AS1

Slovo holder, je velmi často používané v kombinaci s hokejovými bruslemi. HOLDER je plastový držák nože na bruslích, který je buď součástí brusle ( u základních řad hokejových bruslí, nebo je k brusli přichycen pomocí ocelových nýtů. Každý výrobce hokejové výstroje nabízí odlišný typ holderu, který pasuje pouze na jejich značku bruslí. Holdery jsou vyráběny v několika velikostech, které odpovídají velikosti brusle.

Úkolem holderu je tedy propojit nůž (runner) a botu brusle. Propojení probíhá díky šroubu, který je montován skrz připravené otvory uvnitř holderu a brusle. U nových modelů bruslí se můžeme setkat se systémem rychlé výměny nože, kdy vyměníte nůž během několika sekund. Více si o tomto tématu můžete přečíst v našem článku LightSpeed Edge – revoluce ve výměně nožů.

výměna hokejového nože

Holdery jsou částí brusle, která dle mého názoru stále neřekla své poslední slovo a na další inovace se budeme moci těšit. Z dřívějška známe například speciální holdery T-blade, které se na trhu chvíli držely, avšak dnes jsou již jen na bruslích malého procenta hráčů. Já osobně jsem je dlouhé roky nosil a dodnes nemůžu zapomenout na nezaměnitelné křupání ledu při bruslení.

hokejový holder t-blade

Nedávno i Bauer přišel se svoji futuristickou úpavou holderu na modelu brusle Bauer ODN1.

hokejové brusle bauer ODN1

Autor: Jiří Tobiáš / Foto: Bauer.com