výchova hokejisty

7 věcí, které brání hokejistovi ve správném vývoji

Je mnoho faktorů, které mohou zabránit mladým hokejistům v osobním růstu. Někdy se jedná o faktory, které jsou způsobeny samotným dítětem, jindy okolím. Níže se Vám pokusím sepsat pár bodů, které brání malým hokejistům ve správném hokejovém vývoji.                 Nedostatečné rozcvičování Trénink, nebo zápas bez rozcvičení, je risk sám

7 věcí, které brání hokejistovi ve správném vývoji

výchova hokejisty

Je mnoho faktorů, které mohou zabránit mladým hokejistům v osobním růstu. Někdy se jedná o faktory, které jsou způsobeny samotným dítětem, jindy okolím. Níže se Vám pokusím sepsat pár bodů, které brání malým hokejistům ve správném hokejovém vývoji.

                Nedostatečné rozcvičování

Trénink, nebo zápas bez rozcvičení, je risk sám o sobě. Velmi snadno si můžete přivodit zranění. Pokud nebudete již od mladých let dbát na rozcvičení svých dětí, budou mít velmi špatné návyky a brzy se u nich mohou začít projevovat první problémy.

             Jednotvárnost tréninku

Mnoho trenérů se domnívá, že existuje pouze jedna správná tréninková metoda, opak je však pravdou. Každá herní situace potřebuje více variant možných řešení a ty je třeba nacvičit.

             Netrpělivost

Každá výuka potřebuje čas. Odstranit technické nedostatky při bruslení, střelbě apod. trvá nějaký čas a nelze tento proces uspěchat. Buďte trpěliví, každá změna potřebuje čas. Nové informace musí zpracovat nejen hlava, ale i tělo.

              Soutěživost

Zdravá soutěživost v týmu je vhodná. Pokud ale přeroste únosnou mez, může hráče i celý tým rozhodit a veškerá snaha bude ta tam. Správný trenér dokáže udržet soutěživost nejen mezi hráči, ale i mezi rodiči.

              Rodiče

I rodiče patří mezi faktory, které mohou limitovat výkon dítěte. Pokud bude rodič zasahovat do trenérských pravomocí a taktických pokynů, bude mít dítě v hlavě velký zmatek a jeho osobní růst se zastaví. (více v článku: Dítě není profesionál, rodiče, myslete na to)

             Pitný a stravovací režim

O pitném režimu jsme již psali v předchozím článku : Pitný režim hokejistů, proto jen stručně.

Mnoho hokejistů zejména mladých nenosí na trénink pití. Tím dochází k dehydrataci a rychlejší únavě. Stravovací režim je taktéž velmi důležitý, jelikož přesycený žaludek během zápasu je další zbytečná zátěž.

               Technické vybavení- hokejová výstroj

Technické vybavení hokejisty usnadňuje jeho práci na ledě. Pokud hokejistovy nesedí jeho hokejová výstroj nemůže podávat maximální výkon.

O technickém vybavení se můžete více dozvědět také v našich článcích, kde rozebíráme jednotlivé části hokejové výstroje a jejich složení.

Myslím, že by se dalo najít i mnoho dalších faktorů, které brání malým hokejistům v jejich rozletu. Zamyslete se nad tím, jestli své dítě nějakým způsobem neomezujete, nebo mi napište, co si vy sami myslíte, že dítěti může škodit v jeho kariéře hokejisty.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *