jak dlouho vydrží hokejka

Co dělat se zlomenou hokejkou

Co dělat se zlomenou hokejkou? Vyměnit ji za novou. Možná to není odpověď, kterou jste čekali, ale pokud se pokusíte opravit kompozitovou hokejku, zřejmě nebudete s výsledkem spokojeni. I když je mnoho firem, které se na opravu hokejek specializují a samotná oprava je jistě levnější, než nákup nové hokejky, existuje několik důvodů, proč to nedělat.

Co dělat se zlomenou hokejkou

jak dlouho vydrží hokejka

Co dělat se zlomenou hokejkou? Vyměnit ji za novou. Možná to není odpověď, kterou jste čekali, ale pokud se pokusíte opravit kompozitovou hokejku, zřejmě nebudete s výsledkem spokojeni. I když je mnoho firem, které se na opravu hokejek specializují a samotná oprava je jistě levnější, než nákup nové hokejky, existuje několik důvodů, proč to nedělat. Trend opravených holí vznikl před pár lety, kdy světlo světa spatřila metoda SRS. Od té doby vzniklo množství dalších způsobů, které dokáží spojit dva kusy hole, ale doposud jsem nenarazil na žádný, která by fungoval bez výhrad. Ano, u základních holí se lze bavit o tom, že se její fungování příliš nezměnilo. Hůl nemá mnoho funkčních prvků a tak změna nebude tak patrná, ale u TOP holí je rozdíl více než znatelný.

Opravená hokejka už nikdy nebude stejná

Pokud se rozhodnete opravit svou zlomenou hokejku, vězte že nikdy nebude stejná. Opravou se změní její flex, pravděpodobně drastická změna, kterou pocítíte ihned bude v místě ohybu hole a v neposlední řadě citlivost. V závislosti na tom, kde je hůl opravená, dojde k změně místa prohnutí. Také rozložení hmotnosti bude úplně jiné, jelikož část hole budete muset odstranit a část přidat. Místo slepení bude těžší a tužší. Prodloužení hole lze doladit pomocí kompozitového nástavce, který tedy nepřidá tolik hmotnosti jako dřevěný, ale je to jen další kus skládanky.

Co raději novou hůl?

Oprava hole svépomocí

Pokud znáte někoho, kdo v garáži opravuje hokejky, nebo jste kutil, který to chce vyzkoušet, jistě na internetu najdete mnoho návodů, jak slepit hokejku. Většinou se doporučuje slepení epoxidem, či jiných pojiv, kdy je nutné nechat hůl pár dní „uzrát“. Nezapomeňte na závěrečné obroušení štěpin, které by mohly být nebezpečné pro vaše okolí a v případě soutěžního zápasu byste mohli obdržet i trest za nebezpečnou výstroj.

Využití zlomené hokejky pro trénink

Osobně se mi nejvíce líbí využití zlomené hokejky pro výrobu tréninkových pomůcek. Na internetu jsem se setkal také s několika vkusnými dekoracemi, které jako základ využili kusy hokejek a ruku na srdce, vždy je to lepší, než ji píchnout k rajčatům. Zde jsem jich pro vás několik vybrat.

Oprava zlomené hokejky vám může poskytnout nouzovou zálohu nebo hokejku, kterou můžete použít pro hokejbal, pouliční hokej, nebo jako tréninkovou hůl za domem. Do běžného zápasu bych se s ní však nepouštěl. Zkoušeli jste někdy opravit hokejku? Jak se vám s ní hrálo?

Top hokejky na trhu

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře: „Co dělat se zlomenou hokejkou“

 1. skm val avatar
  skm val

  Díky za tipy, v klubu se pořád hledají pomůcky jak oživit trénink a tyhle pomůcky stojí origo dost peněz tak si je vyrobíme

 2. hokejboj avatar
  hokejboj

  U nas v Sedlcanech to chlapek vykupuje a opravuje. Decka s tim pak hraji a dlouho jim to drzi

 3. hokejman.cz avatar
  hokejman.cz

  Ona třeba i dlouho vydrží, ale kvalita té hole již nebude tak super.

 4. Miki avatar
  Miki

  Rozdíl je opravdu znatelný , každopadně na néjaké funny hokeje nebo trénink na zahradě opravdu stačí .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *