co je corners

S nástupem kompozitových holí se trh s holemi rozpohyboval a výrobci se všemožně snaží najít to nejlepší nastavení hokejky, které sedne nejširšímu spektru hokejistů. Kromě poměru materiálů, které se k výrobě holí používají, atraktivity designů, kterým chtějí hráče zaujmout a v neposlední řadě marketingem, který je nejčastěji prezentován prostřednictvím TOP hráčů tuzemských i zahraničních lig, testují výrobci i další prvky, které mají přímý vliv na kvalitu prožitku hráče při držení hokejky. Z našich dřívějších článků jistě víte, co je to Grip a jaké povrchy holí je možné na pultech obchodů spatřit. Co se však skrývá pod označením Corners?

 

 

 

jak vybrat hokejku

Corners jsou ve volném překladu hrany a v hokejovém slangu se tento termín používá u kompozitových holí, resp. úpravě tvaru bočních hran hokejky. Myslíte si, že nejsou důležité? Naopak! Tvar hrany umocňuje citlivost hole k rukám hráče.

 

Typy hran (corners) na hokejce

Aktuálně se využívají dva druhy úpravy hran. Zakulacené rohy a hranaté rohy hokejky. Každý výrobce si zvažuje, jakou variantu použije pro sériové modely hokejek a tak je dobré hůl před nákupem důkladně prozkoumat.

Zakulacené hrany hokejky

Zakulacené hrany můžete najít u největšího procenta holí. Pro příklad: hokejka Bauer Vapor X2.7, nebo u CCM – hokejka CCM SuperTacks AS2, či nové CCM Trigger 4 PRO. V poslední době se zakulacené hrany více upřednostňují, zejména kvůli lepší manipulaci s hokejkou. Hokejka s kulatými rohy je mrštnější v rukavici, což využijete při stahovačkách, což ocení všichni hráči, kteří se rádi „mazlí“ s pukem.

 

Hranaté hrany (čtvercové) hokejky, někdy s dodatkem – Straight Sidewalls rovné boční strany

Hranaté hrany je zajímavá slovní hříčka a pokud si představíte tvar obdélníku s dokonale rovnou hranou, budete vedle. I hokejky s označením hranaté, mají rohy upraveny tak, aby vás netlačily ro rukou, tedy jsou částečně zaoblené, nicméně zaoblení můžete vidět pouze na malém prostoru hole.

Pro představu můžeme uvést hůl od Baueru: Hokejka Bauer Supreme 2S Team, hokejka bauer nexus 1N, nebo CCM Ribcor 65K.

V poslední době jsem moc nových holí s tímto typem hran nezaznamenal, ale třeba ještě nastane jejich čas. S čím se však naopak experimentuje, je vydutí hole, tedy jakési promáčknutí hole pro lepší držení.

Není hrana jako hrana

Tak jako má každý výrobce jiný druh gripu, či sklonu hole, stejně tak i hrany mohou být velmi různorodé. Pokud tedy střídáte značky hokejek, je dobré dané hrany překontrolovat. Čas od času spatří světlo světa nějaký extrém o kterém vás vždy informujeme. Změna tvaru hokejky může být i daleko extrémnější, jako tomu bylo u hole Trilage, tedy hokejky s trojúhelníkovým shaftem, o které jsme psali v článku Top 5 hokejových inovací, které minuli cíl.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.