srovnání hokejek

Drahé vs. levné hokejky

Jaká je správná volba při nákupu hokejky? Jaký je rozdíl mezi drahou a levnější holí? Na hokejových e-shopech nalezneme stovky hokejek s rozdílnou cenou. Jak se určuje cena hokejky ? Pro účely srovnání rozdělíme hokejky do tří kategorií. Low-end hokejky – hobby hokejové hole Low-end hokejky jsou obvykle konstruovány ze dvou dílů (samostatná čepel a

Drahé vs. levné hokejky

srovnání hokejek

Jaká je správná volba při nákupu hokejky? Jaký je rozdíl mezi drahou a levnější holí? Na hokejových e-shopech nalezneme stovky hokejek s rozdílnou cenou. Jak se určuje cena hokejky ? Pro účely srovnání rozdělíme hokejky do tří kategorií.

Low-end hokejky – hobby hokejové hole

Low-end hokejky jsou obvykle konstruovány ze dvou dílů (samostatná čepel a shaft, které jsou slepeny dohromady). Tyto hole jsou vyrobeny ze skelných vláken, nižších tříd grafitu a uhlíkových vláken, díky čemuž jsou těžší a méně vyvážené než dražší varianty. Low-end hokejky nevyužívají technologie vyšších řad a tak nebudou tak dobře fungovat. Jednou z nejčastějších otázek, které dostáváme je, zda jsou tyto typy holí odolnější než dražší varianty. Na to nelze jednoznačně odpovědět. Tyto hole se obecně používají méně často a v méně konkurenčním prostředí. Není možné doporučit hůl na základě odolnosti, protože jeden hráč může mít s holí větší štěstí, zatímco se jiný stejný model rychle zlomí.

To nejdůležitější k hokejkám

Mie-end hokejky – poloprofesionální hole

Hokejka střední cenové kategorie, kterou mnozí považují za kompromis mezi výkonem a cenou, obsahuje některé z funkčních prvků top hokejek. Ve většině případů je hůl vyrobena ze dvou částí, které jsou do sebe taveny. Hůl této řady bude výrazně lehčí a vyváženější než hůl v low-endové kategorii. Pokud u hokejky řešíte primárně cenu, měli byste zvážit tuto kategorii. I když hledáte příznivější cenu hokejky, neměli byste slevit ze svých nároků. Mnoho hokejistů nakoupí v závislosti na atraktivní ceně hůl, která má odlišnou tvrdost, kick point, zahnutí, nebo povrch, na který jsou zvyklí.

High-end hokejky – profesionální hole

V této kategorii platíte za čistý výkon: tyto hole jsou vrcholem materiálů a technologií, které mají výrobci k dispozici. Hokejky této řady jsou téměř vždy vyrobeny z jednoho kusu (One piece – čepel a shaft jsou vyráběny společně) z nejlepších dostupných materiálů. Tyto hole bývají nejlehčí, nejlépe vyvážené a nabízejí absolutně nejlepší výkon.

Související produkty

Stejně jako nemusíte být znalec aut, abyste ocenili lepší auto, mohou amatérští hokejisté všech úrovní ocenit výhody lepší hokejky. Rozdíly v hmotnosti, vyvážení, citu pro hůl a výkonu jsou hmatatelné pro každého, kdo je používá. To nutně neznamená, že musíte kupovat to nejlepší z nejlepšího.

Pokud jste dosud používali jen levnější hole, zkuste požádat spoluhráče o zapůjčení vyšší řady. Během pár minut zjistíte, jestli vám rozdílné nastavení hole bude vyhovovat.

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „Drahé vs. levné hokejky“

  1. zdenek avatar
    zdenek

    Dřevěné hokejce se nic nevyrovna. Za cenu top kompozitky koupím balik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *