Nedávno jsem narazil na záznamy a účtenky od hokejové výstroje a napadlo mě napsat menší porovnání a rád bych vás požádal o pomoc. Bohužel mám data jen asi 10 let zpět,  ale i přesto se pokusím toto porovnání vytvořit. Pokud by jste doma našli nějaké starší účty za hokejky nebo výstroj, budu rád, když se podělíte o své zkušenosti.

HOKEJOVÁ VÝSTROJ VČERA A DNES

Je dnešní hokejová výstroj dražší? Jsou hokejové výstroje kvalitnější, nebo se šetří na materiálech? Kolik vlastně stojí kompletní hokejová výstroj pro dítě nebo dospělého? Na tyto otázky se pokusím odpovědět v tomto článku.

Pro informaci použiji základní části hokejové výstroje – hokejkahelmarukavice a brusle.

DŘEVĚNÉ HOKEJKY

Rok 1992: průměrná dřevěná hokejka stála v této době 900 až 1700 Kč.

Dnes se dřevěné hokejky už tolik nevyužívají, s příchodem kompozitových hokejek šla cena dolů a dnes májí dřevěné hokejky zastání už jen u hrstky hráčů. Cena dřevěné hokejky se pohybuje prakticky ve stejném rozmezí okolo tisícovky.

 

dřevěné hokejky

HOKEJOVÉ HELMY

Helmy v roce 1992 byly cca tři druhy na trhu(cooper, jofa,bauer), bylo možné je pořídit od 2000 Kč. Žádné variabilní modely nebo řady dle použitých technologií. Prostě co se k nám dovezlo to bylo.

Dnes jsou hokejové helmy v obrovském množství varinat, tvarů, technologií, nebo barev, s cenami od 1000 Kč do 4000 Kč.

 

HOKEJOVÉ RUKAVICE

Hokejové rukavice se prodávali od 1500 kč a šlo většinou a těžké kožené rukavice, které sice dlouho vydrželi, avšak mnoho pohyblivosti při práci s hokejkou nedávali. Časem se na trhu začali objevovat nylonové rukavice, které byli mnohem lehčí, z nesavého materiálu.

Dnes máme na trhu vícero značek, u terých se materiály kombinují, rukavice jsou stále lehčejší, více pohyblivé a velmi odolné vůči nárazům od hokejek. Taktéž dlaně rukavic jsou stále dokonaljší, odvádějí pot z rukavice, jsou odolnější, nebo mají protiskluzové vlastnosti. Ceny rukavic se pohybují od 600 Kč – do 3500 Kč.

HOKEJOVÉ BRUSLE

Hokejové brusle procházejí asi nejčastějším vývojem a obměnami. V roce 1992 se na trhu nacházeli brusle bauer, nebo botas s cenou kolem 5000 Kč. Jednalo se o velmi tvrdé neprodyšné materiály, často nasávající pot. I tak si nejeden hokejista zavzpomíná na brusle Bauer 5000 , nebo Bauer 7000, které snad obul každý hokejista.

Dnes jsou v nabídce hokejové brusle CCM, RBK, Bauer, Easton i další menší hokejové značky. Každá brusle má svá specifika, zejména ve sklonu, stylu bruslení pro které je určena a podobně. O tom jak vybrat hokejové brusle se můžete dočíst v naší poradně. Hokejové brusle se nyní pohybují řádově od 1500 Kč do 12 000 Kč.

 

JSOU HOKEJOVÉ VÝSTROJE KVALITNĚJŠÍ?

 

Ano jsou. Dnes díky pokroku v technologiích je možné za stejné ceny pořídit kvalitnější a o mnoho lehčí výstroj než dříve. Čím to je že jsou ceny stejné a kvalita roste? Výběr výstroje je mnohem pestřejší, máme na výběr z mnoha značek, typů a samozřejmě designů . Velká konkurence na trhu s hokejovou výstrojí nutí výrobce zvyšovat kvalitu zboží a zároveň zachovat příznivé ceny.

 

KOLIK VLASTNĚ STOJÍ KOMPLETNÍ HOKEJOVÁ VÝSTROJ PRO DÍTĚ, NEBO DOSPĚLÉHO?

Cena za kompletní hokejovou výstroj se samozřejmě určuje na základě dané kvality výstroje a použitých materiálů. Nejlevnější sety hokejové výstroje je možné pořídit již od 7000 Kč, nejdražší se mohou dostat i za hranici 30 000 Kč. U dětí je tato částka zhruba poloviční. Pokud máte zájem o kompletní novou hokejovou výstroj, kontaktujte nás a my vám vytvoříme specilání cenu na hokejový set.

 

Zdají se vám hokejové výstroje kvalitnější? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.