hokejové tkaničky velikosti

Hokejové tkaničky velikosti

Jednou z nejvíce přehlíženou částí hokejové výstroje jsou bezesporu hokejové tkaničky. Správný výběr tkaniček může zvýšit pohodlí ve vašich bruslích a pomoci tak k lepšímu výkonu na ledě. V tomto článku najdete přehled běžně používaných velikostí tkaniček do bruslí. Tabulka velikostí hokejových tkaniček Pomocí levého sloupce najděte svou velikost brusle. Pro upřesnění jsme přidali orientační EUR velikosti bruslí,

Hokejové tkaničky velikosti

Jednou z nejvíce přehlíženou částí hokejové výstroje jsou bezesporu hokejové tkaničky. Správný výběr tkaniček může zvýšit pohodlí ve vašich bruslích a pomoci tak k lepšímu výkonu na ledě. V tomto článku najdete přehled běžně používaných velikostí tkaniček do bruslí.

Tabulka velikostí hokejových tkaniček

Pomocí levého sloupce najděte svou velikost brusle. Pro upřesnění jsme přidali orientační EUR velikosti bruslí, které mohou být pro mnohé srozumitelnější. V pravém sloupci vyhledejte doporučenou délku hokejových tkaniček, která odpovídá velikosti vaší brusle.

Velikost brusleVelikost EURHokejové tkaničky velikosti
Youth 8 – Junior 326 – 3672“ – 180 cm
Junior 3.5 – 5.536,5 – 3984“ – 210 cm
Senior 6 – 840 – 42,596“ – 240 cm
Senior 8 – 1042,5 – 45108“ – 270 cm
Senior 10 – 1345 – 48120“ – 300 cm
Senior 12 – 1548 – 50130“ – 330 cm

Poznámka: Tato tabulka velikostí je pouze orientační a nemusí vždy přesně odpovídat. Některé značky se drobně liší.

Jak šněrovat hokejové brusle

Existuje mnoho různých stylů, pokud jde o šněrování hokejových tkaniček. Nicméně, bez ohledu na to, jaký styl si vyberete, existuje několik faktorů, které je třeba mít vždy na paměti. Hokejové brusle musí být vždy pevně utaženy, zejména v oblasti kotníků. Jak vázat hokejové tkaničky a jak zavázat brusle dítěti, jsme již psali v předchozích článcích. Brusle by nikdy neměly působit bolest kvůli šněrování. Pokud se vám začne odkrvovat noha, je nutné brusle povolit.

Dotahování utahovákem na tkaničky

Hokejové tkaničky se časem opotřebují a jejich povrch začne být drsný. To se nepříjemně podepíše na vašich rukou při dotahování. Zařezávání tkaniček do rukou je jednou z běžných nepříjemností, které znají hokejisté, ale i rodiče, kteří utahují svým dětem brusle. Naštěstí existuje pomocník, který vám ochrání ruce, a navíc výrazně pomůže s dotažením. Utahovák na tkaničky je vítaným pomocníkem, který snadno padne do ruky. Pomocí kovového háku lze dosáhnout maximálního dotažení tkaničky v oblasti překřížení.

Pravidla o hokejových tkaničkách

Dle pravidel pro lední hokej mohou hráči používat barevné hokejové tkaničky za předpokladu, že mají nefluorescenční barvu (Fluorescenční barva se používá k značení výstražných a bezpečnostních prvků). Dále se stanovuje, že hokejové tkaničky smí být zavázány jakýmkoliv způsobem, který nezasahuje během bruslení na led.

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *