jak dlouho vydrží hokejka

Jak dlouho vydrží hokejka

Bolest je dočasná, sláva po zisku poháru je věčná. Toto motto zná většina hokejistů, co je ale stěžejní hokejová otázka? Jak dlouho vydrží hokejka? Tuto otázku jste si jistě už někdy položili. Životnost hokejky závisí na řadě faktorů, z nichž každý může být určující. Konstrukce hokejky, frekvence hraní, herní pozice a úroveň hry – to

Jak dlouho vydrží hokejka

jak dlouho vydrží hokejka

Bolest je dočasná, sláva po zisku poháru je věčná. Toto motto zná většina hokejistů, co je ale stěžejní hokejová otázka? Jak dlouho vydrží hokejka? Tuto otázku jste si jistě už někdy položili. Životnost hokejky závisí na řadě faktorů, z nichž každý může být určující. Konstrukce hokejky, frekvence hraní, herní pozice a úroveň hry – to vše ovlivňuje jak dlouho hůl vydrží. Pojďme se podívat na tři nejčastější faktory, které ovlivňují životnost hokejky.

 

Konstrukce hokejky

Jedním z hlavních faktorů, který určuje, jak dlouho vaše hokejka pravděpodobně vydrží, je její konstrukce. Pokud vynecháme diskuzi o konstrukci ze dřeva a jeho odolnosti, můžeme se zaměřit pouze na moderní hokejky. Většina z nich je vyrobena z grafitu, nebo uhlíkových vláken. Některé hole využívají také skelných vláken, kevlaru, titanu nebo hliníku. Nejdražší hole jsou vyrobené ze 100% uhlíkových vláken, dík čemuž jsou lehké a teoreticky i odolné. Oproti tomu levné kompozitové hole s větším množstvím skelných vláken bývají křehčí.

Například hokejka Bauer NSX je určena pro hobby hokejisty a je vyrobena převážně ze skelných vláken. Hokejka není příliš lehká a při nešetrném zacházení brzy sejde. Cenově se pohybuje okolo 1500 Kč. Opačný model – hokejka Bauer Supreme 1S je top hokejka s odlehčenou konstrukcí Textreme, uhlíkovými vlákny, které jsou o více jak 20% lehčí a zároveň odolnější, než klasické 12K uhlíkové vlákno. Přidejte si k tomu mnoho dalších technologií a máte tu hůl za 4-5 tisíc. Znamená to, že 1S díky materiálům vydrží déle? Možná.

Top hokejky v kategorii

Post na kterém hrajete

Střílíte často od modré čáry, nebo raději zápěstím mezi kruhy? Častým opakováním se hůl a zejména čepel opotřebovává a tím se zvyšuje pravděpodobnost, že praskne. Pokud jste rychlí centr co střílí z každé pozice, jistě vám sedne hůl s low kick profilem, tedy taková hůl, která je navržena právě pro podporu střel zápěstím. Naopak pro střelbu golfákem jsou tu hole s mid kick zónou, které snadněji odolávají značnému odporu. Jste typ hráče co se doslova utáboří před bránou? Cloníte brankáři a snažíte se tečovat střely? Zde vaše hokejka dostane opravdu zabrat. Okolo brány dostává hokejka opravdu zabrat a životnost hokejky tu může být výrazně zkrácena.

Úroveň a frekvence hry

Pokud jste na ledě 4-5 týdně a hrajete na vysoké až profesionální úrovni, bude mít vliv na vaše hokejové vybavení, včetně hokejek. Opotřebení hokejek při takto častém hraní bude velmi odlišné, oproti hráčům, kteří hrají 1x týdně. Asi už je vám jasné, že nelze s jistotou říci, jak dlouho která hokejka vydrží. I ta nejodolnější karbonová hůl se může zlomit za týden nebo může vydržet rok. Pokud si kupujete hranou hokejku v hokejovém bazaru, kupujete doslova zajíce v pytli. Nikdy nevíte, jak bylo s holí zacházeno, jak moc je „vybouchaná“ a jestli nemá mikropraskliny.

Vše potřebné na hokejky

Často se setkávám také s opravenými hokejkami, které sice na první pohled vypadají, jako nové, ale díky opravě přišli o značnou část technologických výhod. Osobně je příliš nedoporučuji. Někteří výrobci hokejek mají na zadní straně sepsanou garanci 30 dní záruky, kde slovo „garance“ musí být doslova v uvozovkách, protože uznání reklamace se u nás často nevidí.

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „Jak dlouho vydrží hokejka“

  1. Jardo avatar
    Jardo

    nedavno jsem reklamoval hokejku po trech strelach praskla, prodejce to nechcet uznat tak sem dosel s pravnikem a hned to slo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *