Nejlepší hokejové brusle 2024

Nejlepší hokejové brusle 2024

Najít ty správné brusle na hokej je důležité pro každého hráče. Nezáleží na tom, zda jste profesionál nebo začátečník – správné brusle mohou znamenat velký rozdíl při každém sklouznutí po ledě. Ať už hledáte brusle, které posunou vaši hru na vyšší úroveň nebo potřebujete pár na víkendové zápasy v noční lize, v tomto článku naleznete

Nejlepší hokejové brusle 2024

Najít ty správné brusle na hokej je důležité pro každého hráče. Nezáleží na tom, zda jste profesionál nebo začátečník – správné brusle mohou znamenat velký rozdíl při každém sklouznutí po ledě. Ať už hledáte brusle, které posunou vaši hru na vyšší úroveň nebo potřebujete pár na víkendové zápasy v noční lize, v tomto článku naleznete námi vybrané nejlepší hokejové brusle 2024, které jsme sestavili dle uživatelských recenzích, srovnání materiálů a našeho odborného pohledu. 

Nejlepší hokejové brusle pro rok 2024

Obecně nelze říct, že nejlepší brusle na led jsou tyto. Ty co budou nejlepší pro jednoho hráče, nemusí být nejlepší pro jiného. Vše závisí na faktorech, jako je úroveň dovedností, styl hry, jak dlouho bruslíte, jak často bruslíte a samozřejmě kolik chcete utratit. Brusle mají různé vlastnosti a možná zjistíte, že brusle níže na našem seznamu vyhovují vašim dovednostem lépe než náš nejlepší výběr, a to je v pořádku.

Seznam nejlepších hokejových bruslí 2024

 1. Brusle CCM Tacks AS-550
 2. Brusle CCM Jetspeed FT6 PRO
 3. Brusle Bauer Supreme Mach
 4. Brusle CCM Tacks AS-V PRO
 5. Brusle Bauer Vapor X5 PRO
 6. Brusle CCM Ribcor 100K PRO
 7. Brusle True Catalyst 7
 8. Brusle Bauer Vapor X3.7
 9. Brusle CCM Tacks AS-560
 10. Brusle CCM Tacks AS-570

Hledáte konkrétní značku bruslí?


 1. Brusle CCM Tacks AS-550

Brusle CCM Tacks AS-550 SR- jsou základním modelem pro začínající hobby hokejisty, model bruslí je nejprodávanějším na Českém trhu. Jednoduchá, dostupná brusle s atraktivním designem.

Klíčové vlastnosti:

 • Nízká cena
 • Stélka z česaného mikrovlákna
 • Odolná konstrukce

2. Brusle CCM Jetspeed FT6 PRO

Hokejové brusle CCM Jetspeed FT6 Pro mají jednodílnou botu SPEED a nabízí vyšší výkon, zrychlení a ultimátní lehkost. Bota je vyrobena z kompozitu RFM a špičkového jádra s vysokou odolností. Komfortní jazyk ADPT s flexmotion a vložka TotalDri Pro+ Liner zajišťují pohodlný a vlhkost odvádějící interiér.

Tyto brusle jsou vybaveny tvarovanou stélkou CCM Ortholite Ultra pro větší pohodlí, podporou obepnutí paty a paměťovou pěnou ADPT. Holder SpeedBlade XS umožňuje rychlou výměnu nože a zároveň maximalizuje přenos energie. Nože STEP Blacksteel (+4 mm) nabízejí vynikající tvrdost hran a skluz.

Klíčové vlastnosti:

 • Stélka CCM Ortholite
 • Holder SpeedBlade XS
 • Nože BlackSteel

3. Brusle Bauer Supreme Mach

Hokejové brusle Bauer Supreme Mach jsou navrženy pro ty nejsilnější sportovce kdy byly navrženy, aby vám poskytli sílu na zcela nové úrovni. Kompozitový skelet brusle z 3D lasted curve v kombinaci s 12K curve vytváří ultralehkou konstrukci, které vám poskytnou nejlepší možné přizpůsobení tvaru vaší nohy.

Klíčové vlastnosti:

 • Odlehčený skelet
 • Jazyk Powercoil
 • Vložka Lock Fit PRO

4. Brusle CCM Tacks AS-V PRO

Hokejové brusle CCM Tacks AS-V Pro jsou konstruovány tak, aby byly pevné, výkonné a zároveň extrémně lehké. Tato brusle poskytuje vynikající přenos energie a těsnější přiléhavost, aby podpořila i ty nejintenzivnější bruslařské kroky. Tyto brusle se vyznačují anatomickým střihem těsně přiléhajícím k noze, na který jsou hráči zvyklí u bruslí řady Tacks. Toto 360stupňové přiléhání kolem přední části chodidla, paty a kotníku pomáhá eliminovat negativní prostor uvnitř boty, což umožňuje efektivnější přenos energie, což znamená vyšší rychlost a hbitost.

Klíčové vlastnosti:

 • Vložka TotalDri Pro+
 • Jednodílná bota
 • SpeedBlade XS holder

5. Brusle Bauer Vapor X5 PRO

Hokejové brusle Bauer Vapor X5 Pro představují další úroveň řady bruslí Vapor, která nabízí špičkové technologie a vynikající komfort pro elitní hráče. Jsou vybaveny lehkou a odolnou konstrukcí s 3D tvarovaným CURV Compositem pro výjimečnou tuhost a oporu. Tyto brusle nabízejí přizpůsobení na míru díky tepelnému tvarování, které zajišťuje optimální přenos energie.

Klíčové vlastnosti:

 • CURV kompozit
 • Pro stock 48oz jazyk
 • Aerofoam

6.Brusle CCM Ribcor 100K PRO

7.Brusle True Catalyst 7

8.Brusle Bauer Vapor X3.7

9.Brusle CCM Tacks AS-560

10.Brusle CCM Tacks AS-570

Nejlepší brusle poměr cena/výkon

Jednoznačně nejlepší brusle v poměru ceny k výkonu jsou CCM Tacks AS-550, kde za velmi nízkou cenu získáte brusli s pevnou konstrukcí, atraktivním designem a precizním zpracováním. Brusle vydrží i nešetrné zacházení a pokud nehrajete vícekrát týdně, budou vám naprosto stačit.

Nejlepší hokejové brusle pro seniory

Nejlepší volbou pro dospělé hráče jsou brusle Bauer Supreme Mach. Společnost Bauer nešetřila na vývoji tohoto modelu a přinesla jedny z nejinovativnějších bruslí, jaké jsme za dlouhou dobu viděli. Brusle jsou díky své cenovce určeny náročným a profesionálním hráčům, kteří se potřebují spolehnout na své brusle.

Nejlepší hokejové brusle pro děti

Pro děti, které se již hokeji pravidelně věnují, jsou nejlepší volbou Brusle CCM Tacks AS-570 JR, které nabízí dokonalé soužití brusle s nohou. Brusle mají vynikající ochranu proti prodření a oděrkám, tedy vydrží i méně pečlivé zacházení dětí.

Struktura hokejové brusle

Hokejová brusle se skládá z různých komponentů, z nichž každý má svou funkci, která může ovlivnit váš bruslařský výkon.

 1. Bota: Je to místo, kde je uložena vaše noha, uvnitř brusle. Bruslařská bota se vytvaruje kolem celého chodidla a poskytuje mu oporu. Botu lze tvarovat tepelně, nebo se natvaruje časem sama.
 2. Holdery a nože: Spodní část brusle je tvořena ze dvou částí – holdery a nože. Holdery připevňují nože k podrážce hokejové boty, zatímco nože (runnery, blady) slouží ke skluzu po ledě. Brusle vyšší třídy mají obvykle oddělené části holderu a runneru, nižší třídy jsou vyráběny jako celek.
 3. Vložka se nachází uvnitř boty a poskytuje polstrování a pohodlí pro nohu.
 4. Podpěra paty se nachází v zadní části boty a zajišťuje stabilitu paty.
 5. Stélka chodidla: spodní vnitřní část boty, někdy tepelně tvarovatelná pro přizpůsobení.
 6. Polstrování kotníku Měkké pěnové polstrování v oblasti kotníku pro větší oporu.
 7. Jazyk chrání horní část chodidla pod tkaničkami a nabízí další polstrování..
 8. Podrážka je pevná spodní část boty, ke které je připevněn držák.

Nákup bruslí, co zvážit?

 1. Úroveň dovedností: Začátečníci mohou potřebovat větší oporu, tužší nepoddajné brusle, zatímco zkušení hráči mohou preferovat brusle s vyšším výkonem a flexibilitou.
 2. Hráčský styl: Vyberte si brusle přizpůsobené vašemu stylu bruslení, ať už jste silový bruslař, nebo dáváte přednost obratnosti.
 3. Cena: Zvažte svůj rozpočet, brusle se prodávají v různých cenových relacích, takže najděte nejlepší variantu v rámci svých finančních možností.

Velikost hokejové brusle

 1. Velikost: Hokejové brusle jsou obvykle o jednu velikost menší než standardní velikosti bot. U profesionálů převládá trend, kdy si vybírají brusle i o číslo a půl menší, aby získali dokonalé obepnutí nohy a zvýšili tak kontrolu nad bruslí.
 2. Přizpůsobení špičky a paty: Ujistěte se, že se vaše prsty dotýkají přední části špičky a na patě je minimální prostor.
 3. Zkoušky padnutí: při nasazení by brusle měla trochu tlačit do palců, pokud provedete přesun do hokejového postoje, měl by se tlak snížit.

Tipy pro údržbu a tvarování bruslí

 1. Tvarování: Hokejové brusle lze vytvarovat přirozeným používáním nebo zrychleně pomocí tepelného tvarování (vypékání bruslí), které mají k dispozici v některých profesionálních obchodech.
 2. Broušení bruslí: Brusle je vhodné pravidelně brousit, abyste si udrželi výkonnost a potřebnou přilnavost na ledě.

Komplexní rady k výběru správných hokejových bruslí naleznete v našem článku jak vybrat hokejové brusle, kde jsme podrobně rozepsali jednotlivé kroky pro výběr bruslí.

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „Nejlepší hokejové brusle 2024“

 1. Maca avatar
  Maca

  Uz bych nekupoval brusle bez vymenitelnych nožů, to je pro me naprostý zaklad pokud to myslite s hraním vazne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *