nejlepší chrániče na holeně

Nejlepší hokejové chrániče holení 2024

Hokej je vysoce kontaktní sport, který zahrnuje nárazy puků, holí a těl soupeřů, kde je správné zvolené vybavení velmi důležité pro výkon a bezpečnost. Hokejistovy holeně, kolena a lýtka mohou být obzvláště zranitelné. Proto je tak důležité pořídit si ty správné chrániče holení pro vaši úroveň hry. V tomto článku rozebereme, jak vybrat ty nejlepší

Nejlepší hokejové chrániče holení 2024

Hokej je vysoce kontaktní sport, který zahrnuje nárazy puků, holí a těl soupeřů, kde je správné zvolené vybavení velmi důležité pro výkon a bezpečnost. Hokejistovy holeně, kolena a lýtka mohou být obzvláště zranitelné. Proto je tak důležité pořídit si ty správné chrániče holení pro vaši úroveň hry. V tomto článku rozebereme, jak vybrat ty nejlepší a nejbezpečnější chrániče holení, které jsou pro letošní sezónu k dispozici a poradíme, který model z výběru hokejových značek bude pro vás nejvhodnější.

Seznam nejlepších chráničů holení pro lední hokej

 1. Chrániče holení Bauer Vapor Hyperlite

Novinkou u tohoto modelu je EXO-LITE protekce lýtka. Dále vyšívka THERMOCORE ZERO, která je příjemná na tělo a skvěle odvětrává. Anatomicky tvarované chrániče holeních kostí díky technologii X-LITE SHIELD. Ochrana kolene ERGODYNAMIC, díky tomu ještě lépe sedne na nohu. Dále ochrana kraje kolene pomocí ochraných křidélek z HYPERLITE HD tvarované hmoty pro maximální protekci. HYPERLITE HD hmota je použita také pro ochranu stehna. Kotva DYNAFLEX s TUNEFIT páskem přes lýtko pro maximální komfort. Dále je zde tvarovaná vložka v oblasti brusle, kterou lze odebrat.

Klíčové vlastnosti:

 • DynaFlex Lock Strap s Tune Fit lýtkovým popruhem pro nastavitelné uchycení
 • Komfortní vložka Thermo Core Zero
 • EXO-Lite Skin chránič lýtka, který nabízí plné pokrytí zadní části nohy

2. Holeně CCM Tacks AS-V PRO

Holeně CCM TACKS AS-V PRO představují nejvyšší stupeň ochrany pro ty nejnáročnější profesionální hráče po celém světě. Konstrukce ASD (ANATOMICAL SHIELD DESIGN) s maximálním krytí. Nová konstrukce ASD byla vyvinuta s cílem poskytnout vám maximální ochranu odpovídající vaší úrovni hry při zachování špičkového pohodlí i rozsahu pohybu.

Klíčové vlastnosti:

 • Ochrana pomocí D3O
 • Drážka pro pásku na holeni
 • Délkově nastavitelný lýtkový popruh

3. Holeně Bauer Supreme Mach

Holeně Bauer Supreme Mach S23 INT nabízí špičkovou ochranu, bezkonkurenční lehkost a volnost pohybu. Chránič umožňuje snadné bruslařské kroky a zlepšuje pohyblivost na ledě. Ochranný plášť X-Flex s kloubovým ohybem umožňuje snadnější kroky při bruslení. CURV kompozit chránič lýtek poskytuje lehkou ochranu.

Klíčové vlastnosti:

 • Podšívka THERMOCORE ZERO
 • Pohodlné zapínání
 • CURV kompozitní chránič lýtek

4. Holeně CCM Tacks AS 580

Holeně CCM TACKS AS 580 představují výkonnostní stupeň ochrany pro náročné rekreační hráče po celém světě. Konstrukce ASD (ANATOMICAL SHIELD DESIGN) s maximálním krytí. Nová konstrukce ASD byla vyvinuta s cílem poskytnout vám maximální ochranu odpovídající vaší úrovni hry při zachování špičkového pohodlí i rozsahu pohybu. Vstřikovaný lýtkový chránič pro profesionální ochranu při blokování střel.

Klíčové vlastnosti:

 • Vyjímatelná vložka
 • Anatomicky tvarovaný výlisek z PE JDP
 • Drážka pro pásku zabudovaná do holeně

5. Holeně CCM Jetspeed FT680

Holeně CCM Jetspeed FT680 SR jsou odvětrané a díky optimalizované konstrukci pásků velmi dobře přizpůsobitelné a jsou navrženy tak, aby vás chránily na soutěžní úrovni. Holeně nabízejí optimalizovanou anatomickou konstrukci kombinující pěny střední hustoty a lehké vložky, jsou stejně spolehlivé jako pohodlné.

Klíčové vlastnosti:

 • Vyjímatelná vnitřní vložka
 • Anatomický střih
 • Lehká konstrukce z PE pěny

Jak vybrat hokejové chrániče holení

Hokejové chrániče holení plní klíčovou roli v ochraně přední strany nohou, od horní části kolene až po těsně nad kotník. Je důležité zvolit si holeně správné velikosti, které dokážou tuto oblast dostatečně pokrýt. Rovněž je nutné brát v úvahu hokejový styl, váš věk, dovednosti a pozici. V tomto článku se budeme podrobněji zabývat těmito faktory. Bez ohledu na to, jaký typ holení zvažujete, je klíčové, abyste si je správně nasadili, čímž zajistíte maximální ochranu.

 1. Identifikujte pravý a levý chránič holeně a umístěte je na odpovídající nohu tak, aby bylo koleno uprostřed vnitřní kapsy chrániče kolene.
 2. Ujistěte se, že lýtkové a kolenní popruhy jsou dostatečně pevně utažené, aby udržely chrániče na svém místě.
 3. Zakryjte chrániče holeně hokejovými štulpnami a zesilte upevnění pomocí pásky na holeně.

Nošení hokejových chráničů holeně nevhodné velikosti může ovlivnit váš výkon a zvýšit riziko zranění. Příliš velké chrániče budou objemné a omezí váš pohyb, zatímco příliš malé chrániče mohou nechat mezery nechráněné před puky a hokejkami. Měření velikosti hokejových chráničů na holeně je poměrně snadné. Postupujte podle následujících kroků a použijte tabulku velikostí chráničů, abyste našli vhodnou velikost:

 1. Nasaďte a utáhněte své hokejové brusle, jako byste měli za chvíli vyrazit na led.
 2. Posaďte se na židli tak, abyste mohli ohnout koleno v úhlu 90 stupňů a nůž brusle byla na podlaze.
 3. Změřte vzdálenost mezi středem kolene a horní částí brusle.
 4. Porovnejte tento údaj s údaji tabulky velikosti vybraného výrobce.

Po určení správné velikosti chrániče holeně je důležité vzít v úvahu několik dalších faktorů při výběru vhodného modelu:

Podle vaší pozice:

 • Obránci budou potřebovat větší ochranu holeně kvůli častým blokům střel.
 • Útočníci preferující rychlou hru mohou hledat lehčí a štíhlejší chrániče holeně.

Podle úrovně dovedností:

 • Začátečníci se mohou spokojit s jednodušší ochranou holeně.
 • Pokročilí hráči mohou preferovat chrániče s více funkcemi a větší ochranou.

Podle stylu hry:

 • Různé styly hokejových chráničů holeně (tradiční, tvarované, zúžené) mohou lépe vyhovovat různým hokejovým stylům.

Nejlepší hokejové chrániče holení podle kategorie

Výběr správného chrániče holení nemusí být těžký. Ať už máte na nákup nízký rozpočet nebo hledáte ty nejlepší juniorské chrániče holení pro mladé hráče, máme pro vás doporučení.

Nejlepší chrániče poměr cena/výkon (pod 2500 Kč)

Hokejové chrániče holení Bauer X: Hokejové chrániče holení Bauer X jsou nejlepší levné chrániče holení díky své anatomické konstrukci a tvarovaným ochranným prvkům Chrániče nabízejí pohodlí za skvělou cenu. Vnitřní vložka využívá technologii hydrofobní síťoviny, která udržuje hráče v suchu. Elastický páskový systém udržuje tyto chrániče holení na místě.

Nejlepší hokejové chrániče holení Bauer

Hokejové chrániče holení Bauer Vapor Hyperlite: Hokejové chrániče holení Bauer Vapor Hyperlite jsou navrženy tak, aby poskytovaly tu nejlehčí ochranu na elitní úrovni. Přední část Vapor Hyperlite je kryta dokonale padnoucí Ergodynamic skořepinu s X-Lite Shield, zatímco zadní část má EXO-Lite chránič lýtka, který plné kryje zadní části nohy. Tyto hokejové chrániče holení jsou vyrobeny z lehkých materiálů a nabízejí prémiovou ochranu a maximální pohodlí.

Nejlepší hokejové chrániče holení CCM

Hokejové chrániče holení CCM Tacks AS-V Pro: Hokejové chrániče holení CCM Tacks AS-V Pro jsou navrženy tak, aby nabízely profesionální ochranu a zároveň zlepšovaly mobilitu. Kolenní chránič JDP s chytrým materiálem D3O a anatomicky tvarovanou PE pěnou, jsou odolné a zároveň lehké krycí materiály. Vstřikovaný chránič lýtka s ochranou proti střelám D3O vám poskytuje ochranu na elitní úrovn. Popruhy Adaptfit+ zahrnují délkově nastavitelný dvojitý lýtkový popruh a polstrovaný hyper X lock popruh pro maximální upnutí chrániče k noze.

Nejlepší hokejové chrániče holení Warrior

Hokejové chrániče holení Warrior Alpha LX 20: Chrániče holení Alpha LX 20 patří do našeho seznamu jako nejlepší chrániče holení Warrior díky jejich designu na elitní úrovni a lehkému zpracování. Systém popruhů Sling wrap s Fantom Stretch, který udržuje koleno uvnitř navržené kolenní kapsy, která poskytuje pohodlné nošení a chrání před nárazy. Bezpečná konstrukce tlumí nárazy a žlutá vložka Wartech FNC STRIKE nabízí odvod vlhkosti a udržuje hráče v suchu a pohodlí.

Nejlehčí hokejové chrániče holení

Hokejové chrániče holení Warrior Alpha LX Pro: Warrior se při navrhování chrániče holeně Warrior Alpha LX Pro zaměřil na použití lehkých materiálů bez obětování ochrany. S novými perforovanými lehkými lisovanými chrániči, odlehčenými tvarovanými pěnami EVA IMPAX a vložkou Warriors WarTech FNC StrikeAlpha LX Pro neuvěřitelný komfort a ochrannou konstrukci a zároveň je jedním z nejlehčích chráničů holení na trhu v sezóně 2023.

Nejlepší chrániče holení pro děti

Hokejové chrániče holení Bauer X Youth: Chrániče holení Bauer X Youth mají ErgoDynamický střih pro hluboké a plné obepnutí lýtka s PE vložkami. Vstřikovaný plast s texturovanými detaily a výstelka chrániče z MD pěny poskytují skvělou ochranu malým nožkám.

Nejlepší juniorské hokejové chrániče holení

Hokejové chrániče holení CCM Tacks 9550: Juniorské chrániče holení CCM Tacks 9550 jsou oblíbenou volbou mezi mladými hráči, vyznačují se lehkým designem a vysoce kvalitními materiály pro vynikající ochranu a pohodlí na ledě. Tyto chrániče holení jsou také nastavitelné, což umožňuje hráčům přizpůsobit si střih podle svých individuálních potřeb, což z nich činí všestrannou a spolehlivou volbu pro každého juniorského hokejistu.

Nejlepší seniorské chrániče holení

Hokejové chrániče holení CCM Jetspeed FT680: Pro seniorské hráče jsme jako nejlepší vybrali chrániče CCM JetSpeed FT680 pro jejich ochranné funkce, které ocení dospělí hráči jakékoli úrovně dovedností. Délkově nastavitelný lýtkový popruh poskytuje dokonalé přizpůsobení a komprimovaná pěna střední hustoty v lýtku nabízí ochranu a pohodlí. Tvarovaný výlisek v koleni z JDP PE plastu a anatomicky padnoucí chránič holeně poskytují odolnou ochranu s dostatečným tlumením nárazů a stabilním uchycením.

Objevte největší výběr chráničů na holeně pro lední hokej na Hokejman!

Nyní, když jsme pokryli všechny faktory, které se týkají výběru nejlepších chráničů holení na lední hokej, můžete začít nakupovat. Hokejman.cz vám nabízí všechny nejlepší hokejové chrániče pro seniory, juniory a mládež na trhu. Nezapomeňte se podívat na naši kompletní nabídku chráničů na lední hokej.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *