Jak jistě dobře víte, hokejky nejsou stejné. Liší se ve specifikací jednotlivých výkonnostních řad, designu, flexu, či umístění reakčního bodu. Pokud sledujete hokej v televizi, jistě si všímáte, kdo s jakou holí hraje, jak mu to střílí, případně kolik střel a osobních soubojů jeho hokejka vydrží až do momentu, kdy v tu nejmíň vhodnou chvíli praskne. Všechny tyto faktory ovlivňují tisíce hráčů po světě k tomu, aby si danou hůl vybrali, nebo ji odsoudili. A toho jsou si vědomi i všichni výrobci hokejek. V tomto článku bych se chtěl věnovat tématu, o kterém se na půdě hokejových prodejen příliš nedozvíte – jak se liší profesionální hokejka, se kterou hrají top hráči od té, se kterou se setkáte na pultech prodejen?
Vzhled hokejky klame
Ta hokejka Bauer Vapor, kterou používá váš oblíbený hráč sice vypadá, jako ta, kterou jste si vybral v obchodě, ale pod tímto designem se může skrývat hůl Nexus, Supreme, nebo něco úplně jiného, co se s maloobchodní hokejkou nedá srovnat. Mnozí hráči používají stejnou hůl roky, ale výrobce jim na ni natiskne novou grafiku, aby to vypadalo, že používají nejnovější model. Tento marketingový trik používají všichni výrobci hokejek bez rozdílu. Hráč si u výrobce zadá výrobu tzv. moldu, česky ho nazýváme „kopyto“, tedy jakýsi vzor hole, který je uložen v databázi výrobce. Tento mold má přesně definované parametry jako: záhyb, sklon hole, flex, který nemusí být klasických 85, ale třeba 82,5… výšku, či délku čepele, typ gripu, vzorování, úpravu hran na shaftu, zesílení některé oblasti, vlastní přezdívku a mnoho dalšího. Výsledná hůl tak představuje unikát, se kterým se běžně nesetkáte.
Pokud jste někdy s nějakou custom holí hráli, můžete mít v budoucnu problém najít novou s podobnými vlastnostmi. Na bazarech a fórech se tyto hole občas objevují jako sběratelské kousky, ale kdo by odolal a nevyzkoušel si, s čím hraje hvězda jako je např. Pastrňák.
TOP retailové hokejky
Životnost hole
Největším omylem je představa, že hokejka, kterou vidíme u profesionálních hráčů, je odolnější a více vyztužená, tedy vydrží déle. Stejně jako u ostatní profesionální hokejové výstroje to není pravidlem. Někteří profesionálové chtějí tu nejlehčí hokejku a aby toho dosáhli, musí výrobce z hole odstranit co nejvíce materiálů, což může negativně ovlivnit životnost hokejky.
Jakou hokejku si mám vybrat?
Pro většinu hráčů je lepší nákup hokejové hole z obchodu, kde si přesně nastudujete informace o holi, tedy jaký má flex, zahnutí atd. To ale neznamená, že jsou profesionální hole špatnou volbou. Profesionální hůl může pozitivně ovlivnit váš střelecký výkon. Chcete-l si pořídit profi hůl na míru, připravte se na to, že budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Ceny za výrobu moldu se pohybují okolo 600 – 1000 USD (15-25tis) plus jste většinou vázáni vzít minimálně 24 holí. Výsledná cena se tedy bude pohybovat okolo 100 – 200 tis korun, v závislosti na výrobci.
Pokud jde cena hokejky z vaší kapsy, je to citelná suma, u které můžete navíc splakat nad výsledkem. Pokud s holí nebudete spokojeni, těžko budete výrobci prokazovat, že vyrobil jinou hůl, než jste mu do výroby zadali. Levnou alternativou, jak si upravit hůl, aby působila jako profesionální, je potisk hole, resp. natisknutí jména, které nabízí stále více obchodů. Tento upgrade je skvělou vychytávkou, která přidá holi na atraktivitě. Uvažujete o profesionální holi na míru? Kontaktuje nás a my vás propojíme na příslušné agenty, kteří s vámi dohodou výrobu.
Související produkty
Mohlo by vás zajímat
Hokejka CCM Tacks XF PRO: Stvořena pro tvrdé střely
Nová hokejka Bauer Twitch – budoucnost ve vašich dlaních
Hokejka Warrior Covert QR6 Pro – recenze
2 komentáře: „Profesionální hokejka vs. retailová hokejka“
To prece nemuze tolik stat ta profi hokejka, to by nikdo nekoupil
Neplatí to hráči, ale kluby a ceny jsou opravdu takto vysoké.
Napsat komentář