druhy hokejovych pasek

Typy hokejových pásek

Jak každý hokejista ví, bez hokejové pásky se nelze obejít. Některé pásky lze použít na více účelů, jiné slouží jen pro jediný. Jak dělíme hokejové pásky a k čemu slouží? Pojďme se na ně podívat. Rozdělení hokejových pásek Nejlepší pásky pro hokejisty Nejznámější výrobci hokejových pásek Pokud bychom se zeptali hokejistů, která značka pásky je nejlepší,

Typy hokejových pásek

druhy hokejovych pasek

Jak každý hokejista ví, bez hokejové pásky se nelze obejít. Některé pásky lze použít na více účelů, jiné slouží jen pro jediný. Jak dělíme hokejové pásky a k čemu slouží? Pojďme se na ně podívat.

Rozdělení hokejových pásek

 • Páska na hokejku (látková páska) – látková páska na hokejku je nejuniverzálnější z pásek, protože ji můžete použít na čepel, shaft i na holeně. Páska na hokejku je vyráběna ve dvou šířích 2,5 cm a 4 cm. Samozřejmostí jsou barevné varianty pásek, kterými můžete rozzářit svoji hokejku.
 • Páska na žerď – Grip Tape se používá k vytvoření horní omotávky/ špuntu a úchytu. Grip tape šetří dlaně rukavice, a tak značně prodloužíte jejich životnost. Ve srovnání s páskou na hokejku je Grip tape měkčí a navozuje až „houbovitý“ pocit při úchopu.
 • Páska na chrániče holení – páska na holeně je vhodná k zajištění chrániče holení na místě tím, že je omotá kolem dokola. Dodává se v několika různých barvách a designech. U hokejistů se běžně využívá „práskačka“, ale mnozí hráči přecházejí na odolnější variantu kanadských pásek, které jsou vyrobeny z pevnějších materiálů.
 • Tejpovací páska a medi páska se obvykle používá k ochraně kloubů, jako jsou zápěstí a kotníky, či fixaci svalů, které jsou bolestivé. Flexibilní páska poskytuje pohodlí bez omezení flexibility.
 • Jednodílné pásky na čepel – Blade tape slouží stejně jako pásky na hokejku k ochraně čepele. Tato nálepka s gumovým povrchem tlumí nárazy, které přicházejí do čepele, a tak ji prodlužuje životnost.
 • Gumové gripy – předem vyrobené gumové pásky na rukojeť napodobují omotání žerdi pomocí pásky na hokejku. Tyto gumové pásky chrání rukavici proti prodření, a tak výrazně prodlužují jejich životnost. Značky jako Tacki-Mac, RocketGrip, či Blue Sport nabízejí mnoho barev, velikostí a stylů těchto omotávek.

Nejlepší pásky pro hokejisty

Nejznámější výrobci hokejových pásek

Pokud bychom se zeptali hokejistů, která značka pásky je nejlepší, každý by uvedl jinou. Proto zde uvedeme jen ty nejznámější výrobce pásek, se kterými se můžete setkat na hokejových prodejnách.

 • RenFrew – Kvalitní pásky, které jsou v Česku dobře dostupné
 • Howies – v zámoří oblíbené, zejména díky jejich silnému marketingu, u nás dostupné v některých obchodech
 • Blue Sport – jedna z nejznámějších značek doplňků na světě.
 • Compostick – značka distribuovaná Bauer, velmi oblíbená a rozšířená mezi hráči

Jak zesílit omotání čepele

Omotání čepele hokejky je pro hokejisty každodenní rutinou. Ať už zvolíte jakoukoliv barvu, či značku hokejové pásky, jejím použitím ochraňujete čepel. Co když byste mohli udělat něco víc, co by prodloužilo životnost hokejky? Pokud navíc použijete speciální vosk na čepel, přidáte navíc vrstvu, která ochrání čepel před vlhkostí. Vrstva vosku se nanáší pouze tence, takže to na celkovou hmotnost nebude mít vliv. Na životnost čepele ano.

To pravé omotání

Jaký typ pásky na hokejku a chrániče holení použijete, záleží jen na vás. Abychom vám usnadnili rozhodování, projděte si naši kompletní nabídku hokejových pásek. Doporučujeme také pročíst další články věnující se hokejovým páskám.

Vše o hokejových páskách

7 komentářů: „Typy hokejových pásek“

 1. MilanKulda avatar
  MilanKulda

  Uz nevi co by vymysleli, cerna paska a bila vic neni potreba. Za nas byla jeste zelena a uz tehdy to byl ulet. Pasku na holene zasadne z papirnictvi za 30 kc a bohate to staci

 2. KamilVacek avatar
  KamilVacek

  Me by se spis hodil prehled kvality hokejovych pasek, obcas koupim a je to shit, pak vezmu jinou a vydrzi nekolik ledu

 3. radimkrasik avatar
  radimkrasik

  Hokejová páska za 160, kam to spěje, to bude brzy hokej sport jen pro bohate

 4. admin avatar
  admin

  Je to změna cca o 10 Kč po několika letech, tak černě bych to neviděl…Obecně barevné hokejové pásky bývají dražší, ale bílé a černé zatím drží ceny.

 5. admin avatar
  admin

  To by bylo fajn, některé značky pásek mohou být lepší, ale také bude záviset na jednotlivém návinu, době uskladnění pásky u prodejce a dalších faktorech. To by se asi nedalo udělat plně objektivně.

 6. Miloszapletal avatar
  Miloszapletal

  Nylonove pasky jeste nekde prodavaji?

 7. admin avatar
  admin

  Dobrý den, ano, u mnohým prodejců jsou stále v prodeji, označované jako polyester páska nebo netrhací páska na hokejku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *