jak vybrat brusle bauer

Hokejové brusle Bauer jsou nejvíce používanou značkou bruslí. Jak sami tvůrci bruslí říkají, cílem značky Bauer je, aby si zde vybral brusle každý hráč, na každém postu. Proto Bauer nabízí své brusle ve třech rozdílných řadách. V tomto článku se dozvíte, který druh bruslí je určen pro které hráče.

Brusle Bauer Nexus

Brusle Bauer Nexus se vyznačují klasickým střihem. Jsou navrženy pro hráče, kteří preferují tvar a šířku prvních modelů bruslí Bauer. Šířka střihu je objemná a tak těmto bruslím vezmou za vděk všichni, kteří chtějí mít v bruslích prostor, mají širší nohu nebo vyšší nárt. Řada bruslí Bauer Nexus je všeobecně považována za nejkomfortnější brusli z dílny Bauer. Oproti Supreme, nebo Vapor je skutečně pohodlnější.

Brusle Bauer Supreme

Brusle Bauer Supreme jsou nejčastěji k vidění u hráčů v extralize, zejména u těch silově založených. Řadu Supreme si velmi často vybírají obránci, kteří od brusle vyžadují dokonalou odolnost a stálost. Řada bruslí Supreme má anatomický střih, který dokonale obepíná nohu hráče. Pocit dokonalého obepnutí získáte zejména díky vnitřním výstelkám, které se postupně vytvarují na vaši nohu. Skelet brusle bývá velmi tvrdý a to i v oblasti kotníků. Pro hráče, kteří na tvrdší botu nejsou zvyklí, může být tento fakt problémový. Sklon je přirozený, tedy by se dal označit jako rovný.

 

Brusle Bauer Vapor

Brusle Bauer Vapor, řekl bych, to nejlepší na konec. Ano, Vaporky jsou pojmem, který zná většina útočníku, či bruslařsky zaměřených hráčů. Hlavním rozdílem od řad Supreme a Nexus je to, že má řada Vapor skosený střih. Díky mírnému skosení směrem k špičce dochází k agresivnějšímu stylu bruslení hokejisty. Kromě sklonu dopomáhá k agresivnějšímu stylu bruslení i zadní část brusle. Zúžením v oblasti paty je noha více tlačena ve směru brusle. Oproti tomu přední část brusle poskytuje prstům dokonalou volnost. Přední část bruslí Vapor má širší střih.

 

Péče o hokejové brusle

O brusle je třeba se pořádně starat. O tom, jak se o brusle starat se můžete dočíst zde: Údržba hokejových bruslí.  Jedním ze základních znalostí hokejisty je poznat, kdy a jak brousit brusle – Broušení bruslí, kdy a jak brousit. No a ti co si právě pořídili nové brusle jistě ví, že nejsou nabroušené a čeká je: První broušení bruslí.

Jaký druh bruslí je Váš nejoblíbenější? Jsou brusle Bauer tou pravou značkou pro vás, nebo jste zastánci jiných značek?

Autor: Jiří Tobiáš / Foto: bauer.com