jak vybrat brusle bauer

Řady bruslí Bauer – rozdíly a určení pro herní styl

Hokejové brusle Bauer jsou nejvíce používanou značkou bruslí. Jak sami tvůrci bruslí říkají, cílem značky Bauer je, aby si zde vybral brusle každý hráč, na každém postu. Proto Bauer nabízí své brusle ve třech rozdílných řadách. V tomto článku se dozvíte, který druh bruslí je určen pro které hráče. Brusle Bauer Nexus Brusle Bauer Nexus

Řady bruslí Bauer – rozdíly a určení pro herní styl

jak vybrat brusle bauer

Hokejové brusle Bauer jsou nejvíce používanou značkou bruslí. Jak sami tvůrci bruslí říkají, cílem značky Bauer je, aby si zde vybral brusle každý hráč, na každém postu. Proto Bauer nabízí své brusle ve třech rozdílných řadách. V tomto článku se dozvíte, který druh bruslí je určen pro které hráče.

Brusle Bauer Nexus

Brusle Bauer Nexus se vyznačují klasickým střihem. Jsou navrženy pro hráče, kteří preferují tvar a šířku prvních modelů bruslí Bauer. Šířka střihu je objemná a tak těmto bruslím vezmou za vděk všichni, kteří chtějí mít v bruslích prostor, mají širší nohu nebo vyšší nárt. Řada bruslí Bauer Nexus je všeobecně považována za nejkomfortnější brusli z dílny Bauer. Oproti Supreme, nebo Vapor je skutečně pohodlnější.

Brusle Bauer Supreme

Brusle Bauer Supreme jsou nejčastěji k vidění u hráčů v extralize, zejména u těch silově založených. Řadu Supreme si velmi často vybírají obránci, kteří od brusle vyžadují dokonalou odolnost a stálost. Řada bruslí Supreme má anatomický střih, který dokonale obepíná nohu hráče. Pocit dokonalého obepnutí získáte zejména díky vnitřním výstelkám, které se postupně vytvarují na vaši nohu. Skelet brusle bývá velmi tvrdý a to i v oblasti kotníků. Pro hráče, kteří na tvrdší botu nejsou zvyklí, může být tento fakt problémový. Sklon je přirozený, tedy by se dal označit jako rovný.

Brusle Bauer Vapor

Brusle Bauer Vapor, řekl bych, to nejlepší na konec. Ano, Vaporky jsou pojmem, který zná většina útočníku, či bruslařsky zaměřených hráčů. Hlavním rozdílem od řad Supreme a Nexus je to, že má řada Vapor skosený střih. Díky mírnému skosení směrem k špičce dochází k agresivnějšímu stylu bruslení hokejisty. Kromě sklonu dopomáhá k agresivnějšímu stylu bruslení i zadní část brusle. Zúžením v oblasti paty je noha více tlačena ve směru brusle. Oproti tomu přední část brusle poskytuje prstům dokonalou volnost. Přední část bruslí Vapor má širší střih.

Péče o hokejové brusle

O brusle je třeba se pořádně starat. O tom, jak se o brusle starat se můžete dočíst zde: Údržba hokejových bruslí.  Jedním ze základních znalostí hokejisty je poznat, kdy a jak brousit brusle – Broušení bruslí, kdy a jak brousit. No a ti co si právě pořídili nové brusle jistě ví, že nejsou nabroušené a čeká je: První broušení bruslí.

Jaký druh bruslí je Váš nejoblíbenější? Jsou brusle Bauer tou pravou značkou pro vás, nebo jste zastánci jiných značek?

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře: „Řady bruslí Bauer – rozdíly a určení pro herní styl“

 1. Przeczek avatar
  Przeczek

  Dobrý den mám dotaz zda nevíte termín, kdy by se v nejbližší době měla na trhu měli objevit nový typ brusle Bauer Vapor a cenu, děkuji za odpověď

 2. admin avatar
  admin

  Dobrý den, nová kolekce Bauer Vapor Hyperlite byla minulý týden odhalena a na pultech prodejen by měla být na přelomu července a srpna. Záleží jak zvládnou distributoři. V zahraničí jsem již některé novinky zaznamenal.

 3. Eva avatar
  Eva

  Dobrý den, mám dvanácetiletého syna, bruslí rekreačne, vždycky měli brusle Vapor, chtěla jsem pro ně to nejlepší 🙂 Teď je ale v nějaké ojeté podobě nemohu sehnat. Chci se zeptat, jak rekreačním burlařům sedne ten model Supreme? A Nexus, nebude pro něj krok zpátky? Hokej nehrají. S hokejkou umí, ale prostě to nejsou hokejisté. Děkuji

 4. admin avatar
  admin

  Dobrý den, jde o to, že řady bruslí Nexus, Supreme a Vapor mají každé jinak tvarované vnitřky brusle, tedy sedí na jiný tvar nohy. Pokud jde o rekreační bruslení a sedělo mu Vapor, pak bych se držel dané řady. Jinak je to takhle: Brusle Bauer Supreme – nabízejí anatomický tvar, výborně zafixuje nohu. Supreme je „silová“ řada, tedy dopomáhá k maximálnímu přenosu energie. Tuto řadu si volí zejména obránci a hmotnější hráči.
  Brusle Bauer Vapor – brusle je navržena tak, aby napomáhala agresivnímu stylu bruslení a rychlým změnám směru
  Brusle Bauer Nexus – tyto brusle částečně vycházejí ze Supreme, ale jejich střih je širší, hlubší a pohodlnější
  Více jsem se to snažil vysvětlit vždy v dané kategorii (odkaz z názvu) ve spodní části stránky. Snad vám to pomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *