chrániče ccm jetspeed FT1

Nové chrániče CCM – Super Tacks AS1 nebo Jetspeed FT1?

Výběr hokejových chráničů není snadný a v některých případech může být i matoucí. Proto jsem vám připravil tento článek, ve kterém zkusím porovnat výhody jednotlivé řady. Budou lepší CCM Super Tacks AS1, nebo CCM Jetspeed FT1? Hokejovou výstroj lze porovnávat dle hmotnosti, ochrany a upravitelnosti prvků, jak si CCM Super Tacks AS1 a JetSpeed FT1

Nové chrániče CCM – Super Tacks AS1 nebo Jetspeed FT1?

chrániče ccm jetspeed FT1

Výběr hokejových chráničů není snadný a v některých případech může být i matoucí. Proto jsem vám připravil tento článek, ve kterém zkusím porovnat výhody jednotlivé řady. Budou lepší CCM Super Tacks AS1, nebo CCM Jetspeed FT1? Hokejovou výstroj lze porovnávat dle hmotnosti, ochrany a upravitelnosti prvků, jak si CCM Super Tacks AS1 a JetSpeed FT1 stojí proti sobě.

CCM SUPER TACKS AS1

Řada CCM Super Tacks AS1 je bezpochyby postavena pro maximální ochranu a pokrytí všech rizikových částí. Super Tacks je navržena pro hráče, kteří se nebojí osobních soubojů a fyzicky náročná hra jim vyhovuje. Všechny čtyři části (chrániče ramen, chrániče holení, chrániče loktů i kalhoty) poskytují úplnou ochranu a díky vyztužujícím materiálům maximalizují absorbci nárazů.

Řada chráničů CCM Super Tacks AS1 je nejvíce chráněna pěnou D30, což je inteligentní forma pěny (někdy označována jako paměťová pěna). Tato pěna funguje tak, že při nárazu se její molekuly spojí dohromady a vytvoří pevnou strukturu. Pěna je navíc velmi pružná, oproti tvrzenému plastu  umožňuje D30 lepší tvarování okolo částí těla. Více o pěně si můžete přečíst zde.

Umístění pěny D30

Super Tacks AS1 chrániče loktůLoketní jamka, předloktí
Super Tacks AS1 chrániče ramenVýztuhy v ramenou, hrudní kost, páteř
Super Tacks AS1 chrániče kolenkoleno, lýtko
Super Tacks AS1 kalhotyOblast kyčlí, páteř

CCM JETSPEED FT1 

Na druhou stranu se JetSpeed pyšní minimální hmotností, nízkým profilem chráničů a maximálním možným rozsahem pohybu. Tato řada je vhodná pro rychlého a obratného hráče, který potřebuje mít neomezený rozsah pohybu a co nejnižší hmotnost. Stejně jako Super Tacks využívají i JetSpeed  exkluzivní materiály. Nejpozoruhodnější je RocketFrame Composite, který CCM také používá ve svých nejvyšších modelech bruslí. Na rozdíl od těžší pěny D30 je RocketFrame Composite doslova jako peříčko přičemž nabízí špičkovou ochranu před nárazy.

Vyberte si hokejovou výstroj

RocketFrame Composite

Zatímco RocketFrame Composite snižuje hmotnost v celé řadě FT1, U + Foam & Zote Foam zůstali neměnné. U + Foam je průkopnický materiál, který před lety změnil hokejovou výstroj. CCM dokázala použít tuto novou pěnu, která udržovala maximální ochranu při nárazech, ale za zlomek nákladů (oproti kompozitním směsím). Pěna tak moc chránila, až postupně začala nahrazovat těžké plastové vložky v konstrukci výstroje.

U + Foam a Zote Foam také pomáhají odpuzovat vlhkost ve výstroji.

Umístění RocketFrame pěny

JetSpeed FT1 chrániče loktůBiceps, předloktí
JetSpeed FT1 chrániče ramenHrudník, páteř
JetSpeed FT1 chrániče holeníLýtko
JetSpeed FT1 kalhotyPáteř

AS1 nebo FT1

Stručně řečeno, pokud jste hráč, který miluje fyzicky náročnou hru a  blokování střel, CCM Super Tacks AS1 bude vaším věrným spojencem a maximálním ochráncem. Řada CCM JetSpeed FT1 je naopak ideální pro rychlého a obratného hráče, který hledá minimální hmotnost a maximální rozsah pohybu. Ať tak či onak, výstroj CCM má opravdu co nabídnout!

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *