TOP 3 nejlepší brousky na brusle

Tím prvním je používání chrániče na brusle. Chrániče na brusle slouží k ochraně nože při přechodu mezi hokejovou šatnou a ledovou plochou. Dále je vhodné tyto chrániče používat i při přenosu výstroje v hokejové tašce. Pokud chrániče používáte, jste na dobré cestě. POZOR. I samotné chrániče se časem zanesou nečistotami, které mohou poškodit nože. Zkuste

TOP 3 nejlepší brousky na brusle

Tím prvním je používání chrániče na brusle. Chrániče na brusle slouží k ochraně nože při přechodu mezi hokejovou šatnou a ledovou plochou. Dále je vhodné tyto chrániče používat i při přenosu výstroje v hokejové tašce. Pokud chrániče používáte, jste na dobré cestě. POZOR. I samotné chrániče se časem zanesou nečistotami, které mohou poškodit nože. Zkuste si občas překontrolovat i chrániče. Druhým krokem je čištění samotného nože po každém tréninku. Samotné sundání zbytků ledu nestačí. Pro ideální stav je vhodné otřít nože suchým hadrem.

Pravidelná kontrola bruslí

I při ideálním používání obou výše zmíněných postupů se nevyhnete tomu, že se nože otupí. Pro částečnou nápravu ostří je vhodné použít brousek na brusle.

Ostré brusle jsou základem kvalitního bruslení. Kvalitní broušení žlábku, je vhodné provádět pravidelně, dle času stráveném na ledě. O tom jsme psali v článku – Jak často brousit brusle. Ostří nožů je dobré pravidelně kontrolovat a v případě potřeby jej doostřit. K tomu slouží brousek na brusle. Rychle naostření bruslí využívá většina hokejistů mezi střídáními během zápasu. Díky tomu mají brusle v dobré kondici a nedostanou se mimo hru, při čekání na časově delší broušení bruslí. Životnost nabroušených bruslí můžeme prodloužit několika způsoby.

Brusky na brusle

Brousek na brusle

Speciální brousky na brusle dokáží narovnat strhnutou hranu během několika sekund. Sice se broušení ručním brouskem nevyrovná broušení na brusce, zato však samotnou nápravu zvládne každý, bez asistence brusiče. Jak na to? Jednoduše. Stačí vložit nože brusle do středu vidličky a táhnutím s mírným tlakem do brusle nůž několikrát přejet. Tím dosáhnete napravení poškozeného nože. Jaké brousky jsou pro hokejové brusle vhodné?

TOP brousky

Strhnutá hrana nože může způsobit zranění. Myslete na to a kontrolujte hrany bruslí před každým tréninkem. Kvalitnímu nabroušení pomocí profesionální brusky na brusle se nic nevyrovná a ostré brusle jsou alfou i omegou bruslení. Na hokejman.cz se pomůckám pro hokejisty věnujeme velmi dopodrobna. Pokud vás podobné články zajímají, přihlaste se k odběru novinek, nebo našemu mailovému zpravodaji.

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „TOP 3 nejlepší brousky na brusle“

  1. jim avatar
    jim

    ten prvni brousek mi prijde drahy. klasicka vidlicka nebo trubka nabrousi brusle stejne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *