brousek na hokejové brusle

Pravidelná kontrola bruslí

Tím prvním je používání chrániče na brusle. Chrániče na brusle slouží k ochraně nože při přechodu mezi hokejovou šatnou a ledovou plochou. Dále je vhodné tyto chrániče používat i při přenosu výstroje v hokejové tašce. Pokud chrániče používáte, jste na dobré cestě. POZOR. I samotné chrániče se časem zanesou nečistotami, které mohou poškodit nože. Zkuste si občas překontrolovat i chrániče. Druhým krokem je čištění samotného nože po každém tréninku. Samotné sundání zbytků ledu nestačí. Pro ideální stav je vhodné otřít nože suchým hadrem.

I při ideálním používání obou výše zmíněných postupů se nevyhnete tomu, že se nože otupí. Pro částečnou nápravu ostří je vhodné použít brousek na brusle.

Ostré brusle jsou základem kvalitního bruslení. Kvalitní broušení žlábku, je vhodné provádět pravidelně, dle času stráveném na ledě. O tom jsme psali v článku – Jak často brousit brusle. Ostří nožů je dobré pravidelně kontrolovat a v případě potřeby jej doostřit. K tomu slouží brousek na brusle. Rychle naostření bruslí využívá většina hokejistů mezi střídáními během zápasu. Díky tomu mají brusle v dobré kondici a nedostanou se mimo hru, při čekání na časově delší broušení bruslí. Životnost nabroušených bruslí můžeme prodloužit několika způsoby.

Brousek na brusle

Speciální brousky na brusle dokáží narovnat strhnutou hranu během několika sekund. Sice se broušení ručním brouskem nevyrovná broušení na brusce, zato však samotnou nápravu zvládne každý, bez asistence brusiče. Jak na to? Jednoduše. Stačí vložit nože brusle do středu vidličky a táhnutím s mírným tlakem do brusle nůž několikrát přejet. Tím dosáhnete napravení poškozeného nože. Jaké brousky jsou pro hokejové brusle vhodné?

V přehledu níže jsem pro vás připravil top 3 brousky na brusle.

 Brousek na brusle Edge Again


Do obchodu


Brousek na brusle Winnwell


Do obchodu


Brousek na brusle Blue Sport


Do obchodu

 

Strhnutá hrana nože může způsobit zranění. Myslete na to a kontrolujte hrany bruslí před každým tréninkem. Na hokejman.cz se pomůckám pro hokejisty věnujeme velmi dopodrobna. Pokud vás podobné články zajímají, přihlaste se k odběru novinek, nebo našemu mailovému zpravodaji.

Vesta Bauer Supreme Mach překvapí nejen flexibilitou, ale i nízkou hmotností 3,2 Kg u SR modelu. Pokud jste elitní brankář a hledáte opravdu lehkou vestu s maximální pohyblivostí, nehledejte nic jiného. S výsledkem budete nadmíru spokojeni. Hledáte brankářskou vestu a nevíte, která bude pro vás ta nejlepší? Podívejte se na článek jak vybrat brankářskou vestu, který vás celým procesem výběru provede.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

1 komentář

  1. jim

    ten prvni brousek mi prijde drahy. klasicka vidlicka nebo trubka nabrousi brusle stejne

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *