CCM JETSPEED FT1 nebo CCM SUPER TACKS AS1

Brněnské hokejové tréninkové centrum (HTC) je nedílnou součástí individuální přípravy malých i dospělých hokejistů Brně. Od jeho otevření uplynulo již více než 7 let a tak jsem velmi rád, že i v HTC Brno souhlasili s rozhovorem o jejich cílech a systému přípravy hokejistů.

Ve svém „hokejovém stánku“ v prostorech bazénu za Lužánkami mají na dohled tréninkové hokejové haly i legendární místo bývalého stadiónu za Lužánky. Od svého vzniku neslo centrum více názvů, dle hlavního partnera ze strany hokejových značek jako CCM, nebo Bauer. Dnes je již název ustálen a to HTC Brno.

Vybudování soukromého hokejového centra, které by nemělo klubovou příslušnost, bylo a stále je velmi výjimečným. Pro zájemce o trénování je zde připraveno více možností tréninků. Jaké to jsou? Odpovídá Mgr. Jiří Sedláček, šéftrenér HTC Brno.

 

V čem je hokejové tréninkové centrum výjimečné a co nabízí? Jaké možnosti tréninku nabízíte ?

Během celého roku u nás probíhají „klasické“ tréninkové jednotky, zaměřené na rozvoj individuálních schopnosti a dovednosti. Tyto tréninky jsou vedeny buďto individuální formou, nebo formou malých skupinek.

Období prázdnin je potom vyhrazené týdenním kempům, které probíhají vždy od pondělí do soboty.

Naší největší devizou je právě individuální přístup k jednotlivým sportovcům. Máme tak možnost pracovat s nimi na činnostech, které potřebují zlepšit.

Jaké jsou ceny kempů a kolik tréninkových jednotek hráči absolvují?

Během kempu zařazujeme kromě tréninku v centru i tréninky na lede. Těch je 8 v šesti dnech. Dále pak trénujeme v našem centru, kde jsme prakticky cely zbytek dne. Tyto tréninky jsou dělené do stanovišť a zaměřujeme se v nich na rozvoj techniky bruslení, prací s hokejkou a střelby. Pracujeme i na rozvoji kondice, výbušnosti a agility v kombinaci s celkovým posílením pohybového aparátu. Velky důraz klademe na mobilitu a strečink.

Naše kempy se tak řadí k těm nejnáročnějším v ČR, ale i v Evropě. Vše je samozřejmě uzpůsobeno věku a zdatnosti děti tak, abychom přispěli k jejich hokejovému růstu.

Cena za takový kemp je pro letošek stanovena na 11.900,-. V ceně je zahrnut kompletní servis, tzn. plná penze, ubytování, ledy, centrum apod. Nad dětmi je dohled po celou dobu kempu. Zjednodušeně řečeno, rodiče nám děti v pondělí dovezou na sraz a v sobotu si je po skončení vyzvednou.

Skatemill- bruslařský trenažér pro nácvik bruslení. ( pro bruslení využíváte hokejové brusle)

Jaké jsou cíle HTC?

Našim cílem je jednoznačně připravit hráče po individuální stránce tak, aby to pak trenéři měli v klubech jednodušší. Snažíme se o to, aby se naši svěřenci naučili tvrdě makat, ale aby je to zároveň i bavilo. Podle nás je přesně tohle cesta k úspěchu.

 

Kolik trenérů působí v HTC?

Během roku jsou to 2 hlavni trenéři, kteří jsou dle potřeby doplnění o trenéry, se kterými spolupracujeme externě. Tito trenéři se zapojuji hlavně do kempu, kde máme vždy jednoho trenéra na max. 5 dětí.

Trénujete pouze hokejisty?

Nejenom. Hokejisti tvoří převážnou část sportovců, kteří u nás trénují, ale připravujeme i sportovce jiných odvětví. Vzhledem k možnostem, které naše centrum skýtá, u nás trénují i hráči z jiných sportovních odvětvi. Např. Fotbal, basketbal, lyžovaní, golf nebo baseball.

Trénují u vás i profesionální hráči?

Ano. I když u nich je to s ohledem na vytížení v klubech docela složité.

Každopádně u nás už asi pátým rokem absolvuje kompletní letní přípravu např. Jakub Koreis, bývalý hráč Komety, nyní Plzně, ale promítlo se u nás jíž vice hráčů z extraligy.

Máme to spíše naopak. Spousta hokejistu, kteří k nám chodili jako děti, jsou teď už v mládežnických reprezentacích apod.

Vracejí se tito hráči na zdokonalovací tréninky?

Ano, spousta hráčů se k nám průběžně vrací. Ať už nárazově, nebo na delší dobu. Podle potřeby pak s nimi řešíme drobné korekce věcí, na kterých jsme pracovali v minulosti. V pozdějším věku se pak s nimi hodně věnujeme také silové a kondiční přípravě. Snažíme se dostat i na led, abychom věci z centra přenášeli do praxe.

 

 

Jaké vybavení máte v rámci HTC?

Základem je bruslařsky trenažer – skatemill, dále plocha určena ke střelbě a stickhandlingu. Součásti centra jsou dvě male tělocvičny, které jsou vybavené vším, co je potřeba k tréninku jak malých dětí, tak dospělých.

 

Porovnáváte se s konkurencí například na turnajích?

Ne, žádné výběry a týmy nesestavujeme. Hned na začátku jsme si řekli, že touhle cestou určitě jít nechceme. Našim cílem je individuální příprava a jak jsem jíž řekl, chceme pomoci trenérům tím, že jim hráče pomůžeme připravit po této stránce. Herní činnosti necháváme na nich. Přesně tak to funguje i v hokejově vyspělých zemích, které momentálně vládnou hokeji. Hráči se do určité míry připravují individuálně a kluboví trenéři pak máji více prostoru pracovat na systémových věcech. Jsem přesvědčen, že i u nás tomu tak v budoucnu bude.

 

Autor: Jiří Tobiáš, Jiří Sedláček /  Foto: HTC Brno