ccm road show

Předposlední srpnovou sobotu jsem se zúčastnil testování TOP produktů od CCM, které společně zastřešil distributor CCM – Střída Sport a Sportobchod. Na akci jsem se velmi těšil, bohužel však musím říci, že jsem odcházel zklamán.

Testování hokejové výstroje je v našich končinách zatím velkou neznámou. V zámoří jsou Test Days pravidelnou součástí prezentace jednotlivých značek a to i těch nejmenších. V zásadě se tyto akce dají přirovnat „dětskému dnu“ , kdy si kromě výstroje vyzkoušíte například střelnici, bruslení na umělém ledu a další super vychytávky. V Brně se akce uskutečnila na Hokejových halách mládeže, během sobotního dopoledne. Na akci dorazilo odhadem mezi 40-60 hokejistů a hokejistek, kteří si mohli vyzkoušet profesionální model hokejky CCM FT2 a brusle CCM SuperTacks AS1, brusle CCM JetsPeed FT2 a brusle CCM Ribcore 80K. O jednotlivých modelech jsem se již rozepisoval v dřívějších recenzích, proto zde nebudu produkty hodnotit. Jako dárek dostal každý návštěvník dárkovou tašku od Sportobchod, která skrývala několik doplňků, které potěší každého hokejistu.

Jak probíhalo testování bruslí?

 

To na co jsem se velmi těšil, bylo skenování nohou pomocí nového CCM 3D skeneru. Jelikož jsem na tomto skeneru již jednou stál, zajímalo mě, jestli mě přístroj změří stejně. Bohužel však přístroj na akci nedorazil a tak se skenování nekonalo. Po výběru jednoho z modelů bruslí byla k dispozici ledová plocha s dostatkem puků, což při hojném počtu hráčů bylo fajn. Bohužel mě už dále nenapadá nic, za co bych pochválil a tak přejdu ke „kritice“.

Jak jsem během bruslení nejednou slyšel, brusle nebyly ostré a broušené byly pouze jednou, před první testovacím ledem. Vzhledem k tomu, že CCM jede Roadshow celé léto a brusle prošly desítkami ledů, jistě si dokážete představit, jak byli připravené…. Za mě mohu říci, že nebyly ani vhodně vyprofilované nože . Jednoduše řečeno, pokud jste chtěly brusle opravdu odzkoušet, „bylo do o držku“. Hokejek bylo dostatečné množství a dalo se vybrat i z předem nachystaných velikostí holí, ale osobně mi hole přišly změklé a pokud jste si nevzali svoji pásku na hokejku, dostali jste omotání, které už něco pamatuje.

 

 

 

Co k akci říci na závěr. Nechci působit nevděčně, je super, že se alespoň někdo pokusil takovouto akci uspořádat, ale neodcházím s pocitem nadšení. Očekával bych zde nějakého prodejce, který se zeptá na pocit hráče z hokejky, nebo bruslí, ale za celou dobu jsem nikoho neviděl. V šatně jsem poznal fajn kluky, kteří přijeli z Uničova a Olomouce, což mě nadchlo. Mezi řečí se zajímali o to, jestli je možné brusle, nebo hokejku odkoupit. Jestli se jim to nakonec povedlo, nevím. Věřím, že někdy v budoucnu i další značky umožní testování novinek i další značky…

3 Komentáře(ů)

  1. Radek

    Jirko to si byl ty? Pod clanek se muzu podepsat, mam na to stejny nazor a brusle sem si chtel kupovat, ale nic

  2. jan

    snad se casem prida i bauer a budou bauer testovaci dny

  3. hasan

    zas tak spatny to nebylo. berte to tak ze to bylo zdarma

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.