PLAYRITE je vlastně takový manuál pro nejmenší hokejisty, díky kterému naleznou nejvhodnější hokejku, která bude odpovídat jejich potřebám. Tématu výběru hokejky pro dítě se věnuji ve více článcích, pokud jste tedy neměly možnost žádný číst, můžete mrknout zde: Jak vybrat hokejku, Délka hráčské hokejky, Rozdělení kompozitových holí, Držení hokejky, aneb na jakou stranu hraji, nebo Jak vybrat hokejku pro dítě a dorostence.

Výběr dětské hokejky Sherwood

Pro nejmenší hráče může být občas problém najít nejvhodnější hokejku, která jim pomůže v dalším hokejovém rozvoji. Jak by řekli v SHER-WOODU – hokej je zábavná hra, proč si ji tedy komplikovat. I když je Playrite cílený pouze na vlastní hole od Sher-wood, jedná se o super pomůcku, díky které zmenšíte riziko poranění díky správnému výběru flexu hokejky, protože “i dětská hokejka může mít vhodný flex”. Co je flex hokejky?

Jak probíhá výběr dětské hokejky?

Před výběrem je vhodné znát dva základní parametry. Výšku a váhu hráče. Na základě těchto dvou parametrů snadno naleznete průsečík obou vlastností a máte nejvhodnější hokejku. Nic složitého, viďte?

správný výběr hokejky

 

Geometrie Shaftu

Aby se hokejka co nejlépe držela v rukavici, musí i hrany a tvar hole být přizpůsobené na dětskou ruku. Zde můžete vidět Youth a Juniorský tvar shaftu hokejek Sherwood. Hrany jsou celkově více zakulacené aby se snadno držely v rukavici.

PLAYRITE 1 & 0 (žlutá a červená část tabulky) mají Youth tvar shaftu

PLAYRITE 2 & 3 (modrá a zelená část tabulky) mají Juniorská tvar shaftu

hrany hokejek sherwood

Co říci závěrem? Jsem rád, že se některá ze značek pokouší o větší informovanost, která napomůže k výběru té nejvhodnější hokejky pro nejmladší hráče. Doufám, že se brzy dočkáme stejné snahy i od dalších výrobců hokejek.

 

 

Sdílet na Pinterestu