výstroj na inline hokej

Začínáte s inline hokejem nebo jste rodič dítěte, které chce začít hrát a tak řešíte otázku jak vybrat výstroj na inline hokej? Oproti klasickému hokeji existuje několik odlišností, které to jsou? Hokej a inline hokej jsou velmi podobné sporty, pro které můžete značnou část výstroje využívat souběžně. V tomto článku si ukážeme, které části hokejové výstroje je možné použít a které je vhodné nahradit.

Vybavení pro inline hokej

Inline hokejové brusle

Nejviditelnějším rozdílem ve vybavení mezi inline hokejem a ledním hokejem jsou brusle. Inline brusle mají podvozek a kolečka místo nože a holderu. Boty jsou téměř úplně stejné, a to natolik, že mnoho hráčů používá brusle na lední hokej i na inline brusle. Po sezóně prostě vymění holder za podvozek a je to. Pokud se chystáte k nákupu inline bruslí, můžete postupovat stejně jako u bruslí na led. Zaměřte se na pohodlí, podporu a ochranu. K užitku vám může být i náš článek Jak vybrat inline brusle.

Helma na inline

Hokejová helma je jak pro hokej, tak pro inline stejná. Helmy jsou k dispozici v různých cenových relacích s různým stupněm ochrany hlavy hráče. Pokud přemýšlíte, za kterou část hokejové výstroje je vhodné utratit největší část peněz, investujte je do helmy. Ochrana hlavy je tou nejdůležitější. K výběru vhodné helmy vám může pomoci náš článek Jak vybrat hokejovou helmu, či článek které helmy nejsou bezpečné. Víte že hokejové helmy mají dobu expirace? Žádná helma nemůže chránit hlavu hráče trvale. U dětí je vyžadováno povinné nošení celoobličejového krytu, tedy plexi nebo mřížky. Osobně pro inline hokej doporučuji spíše mřížku, která vpustí více vzduchu do helmy. Dospělý hokejista může hrát inline hokej bez jakékoliv ochrany obličeje, tedy bez mřížky či plexi.

Triko na inline

I když je inline hokej kontaktní sport, kontakt není povolen. V důsledku toho hráči nenosí chrániče ramen, protože jsou objemné a přidávají hmotnost. Místo toho se staly populární vycpané trikoty navržené speciálně s vyšší prodyšností a mobilitou. Tyto tikoty samozřejmě méně chrání, což v případě zásahu pukem, nebo srážce s protihráčem poznáte.

vybavení na inline hokej

Inline kalhoty a girdle

Girdle jsou výrazně odlišné od hokejových kalhot. Tyto spodní kalhoty jsou konstruované tak, aby s nimi bylo možné hrát po celý rok a to zejména v teplých podmínkách. Jsou tedy velmi prodyšné, často mají vzduchové kapsy, které umožňují cirkulaci vzduchu a ochlazení hráče. Ochrana je zde o něco nižší, než je tomu u hokejových kalhot. Nižší ochrana je zde zvolena proto, protože puk pro inline hokej váží míň a tak se pohybuje nižší rychlostí, než puky na ledové ploše. Vycpávky jsou soustředěny v oblasti kyčlí a páteře. Některé kalhoty jsou vyráběny včetně zabudovaného suspenzoru.

Kalhoty na inline hokej jsou vnější vrstvou, která je viditelná. Tyto kalhoty nejsou ochranné, pouze zakrývají girdle a holenní chrániče. U profi týmů jsou kalhoty sladěny do barev a slouží jako součást zápasové uniformy. Kalhoty jsou vyrobeny z prodyšné síťoviny/nylonu nebo polyesteru s nastavitelným pasem a zesílenými koleny.

Chrániče loktů a holení

Chrániče loktů a chrániče holení snižují pravděpodobnost zranění v případě nastřelení pukem nebo pádu. Pro inline hokej se používají stejné chrániče holení i lokty jako pro hokej. S výběrem vám pomohou články Jak vybrat chrániče holení a Jak vybrat chrániče loktů.

Rukavice na inline hokej

Rukavice jsou další položkou používanou v ledním hokeji, která se používá i pro inline hokej. Hokejové rukavice musí poskytovat dostatečnou ochranu proti nárazům a umožnit hráči plynulý pohyb v rukavici. Pro inline hokej jsou vhodné prodyšnější varianty rukavic s rychleschnoucími materiály. Rady ohledně výběru rukavic najdete v článku Jak vybrat hokejové rukavice.

Hokejky na inline hokej

Nesmíme zapomenout na hokejky. Nejdůležitější součást hokejisty, které se na tomto blogu věnujeme prakticky pořád. Zde jen malý výčet našich článků: Jak vybrat hokejku, Držení hokejky, na jakou stranu hraji, Jak zvolit tvrdost hokejky a mnoho dalších článků, díky kterým si vyberete tu nejlepší hokejku na inline hokej.

Našli jste vše, co jste hledali? Potřebuje náš článek vylepšit? Napište nám.

 

Kde koupit:

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *