Hokejka je to nejdůležitější v životě hokejisty. Bez kvalitní hokejky by hokej nebyl hokejem. Hokejové hole dělíme na dvě skupiny dle použitých materiálů: kompozitové hole a dřevěné hole. Dále dle věkového určení hole, tedy Youth (dětské), juniorské, intermediate, které se v mnohém podobají kategorii seniorské hokejky. V neposlední řadě lze hokejky dělit dle značky.
Jaký typ hokejky hledáte?
Vyberte si hokejku dle značky
Máte oblíbenou značku hokejky? U nás jsou hole řazeny dle výrobců, stačí si vybrat.
Rady a typy pro hokejisty
Potřebujete poradit s výběrem hokejky?
Výběr hokejky není rozhodně jednoduchá záležitost. Při výběru je nutné vycházet z několika zásadních bodů. Které to jsou? Před nákupem je vhodné vědět na jakou stranu hraji, jakou velikost hokejky hledám, pro jaké účely hůl vybírám a jaké bude frekvence, či úroveň mého hraní. Tyto zásadní údaje vám pomohou vyselektovat několik holí, z nichž pomocí doplňkových parametrů jako jsou značka, flex, zahnutí, či povrch hole, vyberete tu nejvhodnější hokejku pro vaše hraní. Pokud si s výběrem nevíte rady, můžete začít s naším článkem Jak vybrat hokejku, který vás výběrem provede v několika krocích.
Nejnovější hokejky na trhu
Na jakých hokejkách hrají hráči NHL?
Značka | Typ | Počet |
---|---|---|
CCM | Jetspeed FT7 PRO | 116 |
BAUER | Vapor Hyperlite 2 | 98 |
BAUER | Nexus Tracer | 88 |
CCM | Jetspeed FT6 PRO | 49 |
WARRIOR | Covert QR6 PRO | 47 |
Největším tématem mezi hráči v NHL jsou bezpochyby hokejky. Hokejky výrazně ovlivňují výkon hráče při každém kontaktu s pukem. Je tedy samozřejmé, že profesionální hokejisté řeší na hokejce každý milimetr a v případě, že něco není dle jejich představ, ihned žádají nápravu. Výrobci hokejové výstroje se každoročně snaží přijít s novinkou, která zaujme maximum hráčů – profesionálů, kteří by s holí chtěli hrát a tak nepřímo dělali reklamu dané značce. Mezi nejoblíbenější značky hokejek v NHL stále patří Bauer, CCM, Warrior a nově i True. Pro vás, návštěvníky Hokejman.cz pravidelně sbíráme informace, které kompozitové hole jsou mezi profesionály trendy a vy si tak snadno můžete tyto modely porovnat.
Nejnovější články o hokejkách
Hokejka Warrior Novium 2 PRO – recenze
Hokejky Bauer Nexus 2024
Hokejka CCM Tacks XF PRO: Stvořena pro tvrdé střely
Nová hokejka Bauer Twitch – budoucnost ve vašich dlaních
Vše pro hokejky
Hokejka, téma nad kterým zvládnou hokejisté diskutovat hodiny a vždy se najde něco dalšího, co je nutné rozebrat. Jak u dřevěných, tak u kompozitových je možné vybrat z několika druhů zahnutí čepele, které jsou nejčastěji pojmenovaná po některém z hráčů NHL. U kompozitových holí dále volíme flex (tvrdost hokejky), povrch hole – clear (klouzavý), grip (neklouzavý) a na závěr reakční bod, což je místo, ze ve kterém dochází k ohybu hole. Těchto několik bodů patří mezi základní orientační body, které vám poslouží při výběru hokejky. Pokud se však o hole zajímáte více, můžete sledovat další doplňkové parametry jako je : sklon hole, tvar hran shaftu a další.
Hokejová hůl
Jak vybrat hokejku, čeho si všímat, a kolik je do hole nutné investovat? Tyto a desítky dalších dotazů se snažíme na našem serveru hokejman.cz denně zodpovídat. Mnohé z nich již bylo zodpovězeno a můžete je najít v záložce hokejový magazín. Hokejky jsou pro hráče to nejdůležitější a proto jsme se rozhodli, že je budeme testovat a společně s vámi přineseme užitečné recenze. Pokud by vás zajímala nějaká konkrétní hokejka, o které se chcete dozvědět více, můžete nám napsat. O hokejkách víme skoro všechno. Jen manuálům, které přímo souvisí s hokejkami, jsme se věnovali minimálně 20x v rámci jednotlivých článků a další budou jistě přibývat. Hokejky jsou vášeň, což potvrdí každý hokejista a pokud jste někdy navštívili hokejový obchod, jistě vaše kroky směřovaly ke stojanu s holí, kde jste si nenechali ujít možnost hokejky prohlédnout.
Na co se hokejisté soustředí při výběru?
Prvotně se každý hráč zamyslí, jestli je pro něj vhodná dřevěná, nebo kompozitová hokejka. Dřevěné hokejky už sice nejsou příliš moderní, ale pokud například hledáte hokejku, kterou použijete párkrát do roka, bude dřevěná hůl tou správnou a hlavně levnou volbou. U kompozitové hokejky je parametrů pro rozhodování více a záleží na úrovni hráče, které vezme při výběru hokejky v potaz. Prvním krokem je výběr zahnutí. Na jakou stranu hrajete, je první dotaz, který dostanete i na prodejnách s hokejovým vybavením. Levák, nebo pravák? Dále následuje preference parametrů.
- Značka hokejky – Bauer, CCM, Warrior, True, Winnwell …
- Velikost hokejky – Youth, Junior, Senior
- Tvrdost hokejky (flex) – 20, 50, 70, 85,100 …
- Kick point – low, mid, high
- Povrch hokejky – gumový grip, čistý clear
- Zahnutí čepele – p28,w03, p88
- …
Rozložení hmotnosti hokejky
Pokud máte možnost si hokejku osahat, jistě vám to značně ulehčí proces výběru. Pokud vám hokejka při prvním kontaktu nesedí, nemá cenu ji nadále řešit. První kontakt s hokejkou musí být doslova „na první dobrou“. Vezmete jí do ruky a víte, že je to ta pravá. Faktor, který „na první dobrou“ velmi ovlivní výběr, je rozložení hmotnosti hokejky. Je hokejka vyvážená do středu, k horní části, nebo do čepele? Pokud si vezmete jinak hmotnostně rozloženou hůl, můžete mít s jejím sehráním pár dní problém. Vždy je ideální najít takovou hůl, která se nejvíce podobá vaší stávající. Na hokejman přidáváme u hokejek informaci o návaznosti modelu, což vám zjednoduší orientaci.
Hokejky na míru
Propadli jste hokeji natolik, že zvažujete objednání vlastních holí na míru? Proces výroby custom holí je náročný a velmi drahý. Proto si ho většinou dovolí jen profesionální hokejisté, kterým hole kupuje jejich klub. Rozdíl mezi retailovou hokejkou a hokejkou na míru, jsme popisovali v našem článku, který rozhodně stojí za přečtení. Pokud nevyžadujete plnou úpravu hole a postačilo by vám jen nanést své iniciály na hokejku, existuje řešení. Tisk jména a čísla, případně přezdívky je novinkou, která si získává na oblibě jak mezi dospělými hráči, tak mezi dětmi. Tato vychytávka většinou příliš nestojí a věřte, že dodá holi šmrnc.
Servis hokejky
O svou hůl se musí každý hokejista pečlivě starat. Pravidelná údržba v podobě omotání čepele je prakticky denní chléb hokejisty. Existuje mnoho způsobů, stejně jako barev pásek, a o každém vám bude někdo tvrdit, že je ten správný. Omotání čepele je však velmi individuální věc, kterou si hokejista vyvíjí během let. Špatně omotaná hokejka může negativně ovlivnit váš výkon na ledě a třeba i rozhodnout o výsledku. Koncovka, špunt, omotávka, páska na rukojeť… Každý tomu říká jinak, ale jedná se o to samé. Horní část hokejky, která je schovaná pod rukavicí. I o tuto část je nutné se starat a způsobů omotání je opravdu mnoho. V posledních letech se na trhu objevila novinka, v podobě opravy zlomené hokejky. Slepení dvou kusů hokejky nikdy nevrátí její funkčnost a proto ho za Hokejman nedoporučujeme.
Pokud nejste profesionální hokejisté a potřebujete poradit s výběrem, obraťte se na nás, rádi Vám doporučíme nejvhodnější hokejku. Jste hokejový nováček a zjišťujete, jaká hokejka je pro vás vhodná? Mrkněte na kategorii hokejka na hokej. Se správným výběrem Vám také mohou pomoci naše články.