Hokej je rychlá hra plná tvrdých střetů. Proto k hraní potřebujete správné hokejové vybavení, které vás ochrání. Pro začínající hokejisty, či rodiče malých hokejistů, může být představa oblékání do výstroje děsivá. Plná hokejová taška s množstvím chráničů, které je nutné nasadit ve správném pořadí vyvolává otázku jak obléct hokejovou výstroj? Připravili jsme pro vás jednoduchá návod s kterým to zvládnete raz, dva.

Než vyrazíte na stadión, je vhodné zkontrolovat co vše máte v hokejové tašce.

Máte vše? Můžeme přejít k oblékání výstroje. Jako první se obléká nejspodnější vrstva, tedy ribano a ponožky. Tato základní ochrana kůže proti chladu dostává během tréninku nejvíce zabrat. Absorbování potu a odírání materiálu od výstroje je znatelné opotřebovává a je vhodné tyto části hokejové výstroje pravidelně prát.

Hokejové chrániče holení

Jakmile jste vy nebo vaše dítě v ponožkách a ribanu, další součástí vybavení, které si obléknete, jsou chrániče holení. Jednoduše nasaďte chránič holeně přes holeň a koleno. Koleno vašeho dítěte by mělo přiléhat co nejblíže středu kolenního košíčku. Poté upevněte pásky na suchý zip. Chránič můžete také zafixovat pomocí pásky na holeně.

Hokejové štulpny

Natáhněte hokejové štulpny přes chrániče holení. Vytáhněte štulpny úplně nahoru a přichyťte do podvazkové pásu, nebo na suchý zip. Upínejte štulpny na přední i zadní straně.

Hokejové kalhoty

Do hokejových kalhot můžete jednoduše nastoupit, protože drží tvar. Dále je vytáhněte do pasu a pomocí šněrování, pásku v pase, nebo kšand je upevněte.

Hokejové brusle

Nyní jsou na řadě brusle. Nazujte nohu do rozvázané brusle. Pata by měla být co nejvíce vzadu a tak je dobré jemně kopnout patou do podlahy. Tím se pata usadí v ideální pozici. Pokud si bude dítě vázat tkaničky samo, doporučujeme využívat voskované tkaničky, které po dotažení skvěle drží na místě. Klasické tkaničky také nejsou špatné, ale je k nim potřeba využít grifu, aby se nepovolily. Některé brusle umožňují zónové dotažení pomocí skate lock. Pevně utažené brusle jsou základem ke kvalitnímu bruslení.

Chrániče ramen

Chrániče ramen se oblékají přes hlavu. Po nasazení na ramena pevně zajistěte oba pásky na hrudi a následně všechny bicepsové pásky. Ramena by měla držet na svém místě při pohybu a nijak neklouzat po těle.

Hokejové chrániče loktů

Chrániče loktů jsou poslední částí hokejové výstroje, kterou si před dresem navléknete. Zasuňte paže do chrániče, loket by měl pohodlně spočívat v jamce uvnitř chrániče. Nakonec zajistěte paži pomocí pásků na suchý zip. Správný chránič lokte by měl navazovat na chrániče ramen a neměl by zde vzniknout nekrytý prostor.

Hokejový dres

Než přejdete na helmu, oblékněte si dres. Hokejový dres může být občas náročné přetáhnout přes ramena, ale s malou dopomocí nejbližšího souseda se to zvládne. Poté, co je dres na svém místě, je čas nasadit helmu.

Hokejová helma

Nasuňte helmu na hlavu, případně upravte velikost. Jakmile je přilba na svém místě, zacvakněte pásek pod bradou. Pokud používáte hokejovou mřížku, zacvakněte také pásky po stranách. Bradový košíček by měl těsně přiléhat k bradě hráče.

Hokejové rukavice

Na závěr nasaďte rukavice, popadněte hokejku a můžete vyrazit na led.

Pomohl vám tento článek, nebo je třeba něco doplnit? Napište nám.

Kde koupit:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.